Przemysław Saleta

i

Autor: Super Express Przemysław Saleta

Przejmujące słowa

Tak rozpoczął się dramat Przemysława Salety. Dla córki oddał nerkę, pojawiły się komplikacje

2024-03-30 8:46

Przemysław Saleta udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy, których nie zrobi dla tych, na których mu zależy. Dokonał jednego z najwyższych aktów poświęcenia, gdy jego córka - Nicole - była w potrzebie. Niestety, mimo starań ojca na niewiele się to zdało i rozpoczęła się dramatyczna walka o zdrowie dziecka byłego zawodnika sportów walki.

Choć nie jest to sprawiedliwe, to świat, w którym przyszło nam żyć został tak skonstruowany, że niekiedy cierpieć muszą ci, mający przed sobą jeszcze najpiękniejsze chwile. Doświadczyła tego córka Przemysława Salety. Nicole znalazła się w poważnych problemach zdrowotnych, a ojciec w 2007 roku zdobył się na niezwykle szlachetny gest. Testy wykazały zgodność i możliwość dokonania przeszczepu i rodzic zdecydował się rozpocząć aktywną walkę o zdrowie pociechy. Saleta oddał 13-letniej wówczas córce nerkę i wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu. Niestety, po jakimś czasie problemy wróciły i sytuacja stała się dramatyczna. W drugiej połowie zeszłego roku więcej o całej bolesnej dla siebie i rodziny sprawie były pięściarz i kick-bokser opowiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Marcin Najman trafił do szpitala! Musi przejść operację. Poważne konsekwencje

Saleta oddał córce nerkę, ale niewiele to pomogło

Minęło 7 lat od wspomnianego przeszczepu, gdy pojawiły się nowe komplikacje. Nerka, którą oddał Przemysław Saleta przestała funkcjonować w organizmie Nicole i rodzina musiała na nowo szukać rozwiązania trudnej sprawy. Rozpaczliwa walka o zdrowie dziecka przyniosła drugi przeszczep. Ten jednak się nie przyjął i stare rany zostały rozdrapane. We wrześniu 2023 roku Saleta przekazał, że od 2019 roku córka pozostawała na liście oczekujących. - Moja córeczka walczy o życie - nie ukrywał wówczas legendarny sportowiec.

Amadeusz Ferrari odpalił się na Łaszczyka. Zwyzywał go publicznie. Mówi o wielkim rewanżu na FAME MMA

Trwa leczenie córki Salety

Sam zaznaczył, że oczekiwanie na trzeci przeszczep nie należało do najprostszych. - Sprawa jest bardzo skomplikowana i jest to specyficzny przypadek. Nie ma znaczenia, że znam lekarzy. Kolejność wśród oczekujących jest też rzeczą umowną - przekazał otwarcie Przemysław Saleta. W rozmowie z "Super Expressem" dodał również, że pociecha czuje się w miarę dobrze i poddawana jest zabiegom dializ.

Listen on Spreaker.
Najnowsze