Tomasz Adamek wraca do ringu! Andrzej Wasilewski uderza w legendę: To WSTYD KOMPLETNY!

2021-12-26 11:55
Tomasz Adamek
Autor: Tomasz Radzik / SE Tomasz Adamek

Znakomite wieści dla fanów boksu pojawiły się w Boże Narodzenie. Długo zapowiadane pożegnanie "Górala" z polskimi fanami to już nie tylko plany, ale i rzeczywistość. 24 kwietnia w Radomiu pięściarz wyjdzie do ringu z najprawdopodobniej jednym z amerykańskich pięściarzy. Ostatnio ostro na łamach "Super Expressu" wypowiedział się w tej kwestii promotor boksu, Andrzej Wasilewski.

W rozmowie z "Polską Agencją Prasową" Tomasz Adamek potwierdził to, na co czekały tysiące fanów boksu w naszym kraju. Były mistrz świata wraca między liny, by pożegnać się z polską publicznością. 24 kwietnia w Radomiu stoczy wielki pojedynek. Z kim? Tego na razie nie wiadomo! - Przeciwnik jeszcze nie jest zakontraktowany, ale to będzie ktoś z wyższej półki z Ameryki. W moim narożniku znów stanie Gus Curren i jeżeli będę się dobrze spisywał na wiosnę, to chciałbym jeszcze stoczyć jedną walkę pod koniec lata lub jesienią. I to już będzie definitywny koniec mojej kariery zawodniczej - przyznał Adamek.

Zobacz także: Tomasz Adamek wraca do ringu! Znamy datę, świąteczny prezent dla kibiców

Wasilewski ostro o powrocie Adamka: Kompletny wstyd

Andrzej Wasilewski w rozmowie z "Super Expressem" odniósł się ostatnio do wówczas jeszcze domniemanego powrotu byłego mistrza świata w boksie. I nie zostawił na nim suchej nitki. Porównał sytuację pięściarza do innego wybitnego sportowca, Dariusza Michalczewskiego.

Zobacz, jak przez lata zmieniał się Tomasz Adamek. Niesamowita metamorfoza.

- Jeśli zawodnik nie musi walczyć, głównie z przyczyn finansowych, to powinien zakończyć karierę. Takich zawodników było wielu, którzy nie wracali na siłę. Najlepszym przykładem jest Michalczewski, któremu oferowano 10 milionów euro za powrót, a on się nawet nie zastanawiał. I to jest wspaniałe, za to duży szacunek - zaczął swoją wypowiedź promotor boksu.

Po chwili nie zostawił suchej nitki na Adamku i osobach, które przykładają się do jego powrotu. - Z drugiej strony są takie powroty jak Tomka Adamka. To wstyd kompletny. Wstydzić powinni się także ci, którzy go wyciągają z emerytury, wykorzystują słabość człowieka, który nie wie, co ma robić po karierze, ale jeszcze by coś zarobił. Jeśli jednak mówimy o zawodnikach, który są zarobieni, to na ich miejscu cztery razy bym się zastanowił, czy robić z siebie pośmiewisko - dodał po chwili. Cała rozmowa z Andrzejem Wasilewskim w materiale wideo.

NIE PRZEGAP! Wiadomo, ile pieniędzy zarobił Artur Szpilka za swoje walki. Te kwoty po prostu odbierają mowę!

Tomasz Adamek - osiągnięcia

Tomasz Adamek stoczył 59 zawodowych walk, z których wygrał aż 53! Był mistrzem świata organizacji IBF, IBO i WBC w kategorii cruiser i półciężkiej. W 2011 roku bił się z Witalijem Kliczko o pas WBC w wadze ciężkiej. Przegrał przez techniczny nokaut w 10. rundzie.

Andrzej Wasilewski o przyszłości Artura Szpilki
Sonda
Czekasz na kolejną walkę Adamka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze