Adam Małysz

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Adam Małysz

Adam Małysz stawia ambitne cele przed polskimi skoczkami! Zdradził, czego od nich wymaga

2022-07-29 11:50

Adam Małysz od niedawna pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Legendarny skoczek zastąpił ustępującego ze stanowiska po wielu latach Apoloniusza Tajnera. Pierwsze powody do radości, czy chociaż umiarkowanego optymizmu, już się pojawiły, a to za sprawą zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle, gdzie Polacy zaprezentowali wysoką formę. Adam Małysz nie chce jednak przeceniać tych wyników i stawia przede wszystkim cele polskim skoczkom na nadchodzący sezon zimowy.

Polscy skoczkowie udanie rozpoczęli Letnie Grand Prix. W sobotnim konkursie najlepszy był Dawid Kubacki przed Kamilem Stochem, a w czołowej dziesiątce znalazło się aż 7 polskich zawodników (startowało łącznie 11 i tylko jeden nie awansował do drugiej serii). W niedzielę, gdy mogliśmy wystawić już tylko sześciu zawodników, aż pięciu z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce, a całe podium było biało-czerwone – wygrał Stoch przed Kubackim i Jakubem Wolnym. Nie można jednak mówić o tych wynikach, bez podkreślenia, że w Wiśle brakowało wielu zawodników z czołówki Pucharu Świata z poprzedniego sezonu, co zauważa sam Adam Małysz. – Pamiętajmy, że wielu czołowych zawodników do Wisły nie przyjechało – mówił Małysz w rozmowie z Interią Sport, aby ostudzić nieco emocje po zawodach. Teraz w rozmowie z „Faktem” prezes PZN wskazuje, jakie są cele dla zawodników na nadchodzącą zimę.

Adam Małysz zdradził, z jakim problemem mierzy się Thurnbichler. Wszystko przez jeden szczegół, mocne słowa

Adam Małysz nowym prezesem PZN

Adam Małysz stawia ambitny cel na sezon zimowy

Miniony sezon był dla polskich skoczków bardzo nieudany i wszyscy liczą na to, że z nowym trenerem Thomasem Thurnbichlerem zdołają oni nawiązać do sukcesów, jakie odnosili w poprzednich latach. Adam Małysz w rozmowie z „Faktem” wskazuje, że chciałby, aby Polacy znów stali się najlepszą reprezentacją na świecie. – Przez jakiś czas byliśmy wielką potęgą, zdarzało się nam wygrywać Puchar Narodów, więc chcielibyśmy na ten tron wrócić – zaznacza prezes PZN.

Adam Małysz wprost o Kamilu Stochu. Dostrzegł u niego jeden szczegół, to świetna informacja

Bardziej konkretny cel stawia on jednak przed młodymi zawodnikami, a raczej przed prowadzącymi ich trenerami. Chciałby bowiem, aby młodzież zaczęła coraz bardziej liczyć się Pucharze Świata. – Trzeba pociągnąć przede wszystkim młodych, żeby zaczęli regularnie punktować w Pucharze Świata, tak jak robił to choćby Paweł Wąsek w ubiegłym sezonie. A zawodnikom starszym należy przywrócić świeżość i doprowadzić do tego, żeby znów cieszyli się skokami – stwierdził Adam Małysz.

Zobacz, jak wygląda obecnie Piotr Żyła! Więcej w galerii poniżej.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze