MŚ Oberstdorf: Katastrofa faworytów do medalu! Ogromny PECH, totalne załamanie

2021-03-06 17:26 ŁOLI
Marius Lindvik
Autor: Cyfra Sport Marius Lindvik

Po dwóch konkursach indywidualnych na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie przyszedł czas na zmagania drużynowe. Oczywiście jedną z ekip, która przed rozpoczęciem pojedynku byłą stawiana w roli faworyta była kadra Norwegii pomimo tego, że w czwórce skoczków zabrakło Halvora Egnera Graneruda, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Konkurs nie rozpoczął się jednak najlepiej dla jego kolegów. Marius Lindvik, który skakał w pierwszej turze nie popisał się dobrym skokiem.

Sobotnie popołudnie upłynęło fanom sportów zimowych pod znakiem konkursu drużynowego podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Norwegowie, którzy do tej pory bardzo dobrze radzili sobie w zmaganiach indywidualnych podczas zawodów na normalnej i dużej skoczni, znaleźli się w gronie faworytów do zdobycia złotego medalu. Nie zmienił tego nawet fakt, że w konkursie nie pojawił się Halvor Egner Granerud, który kilka dni wcześniej otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Już po pierwszej turze jasne stało się, że Norwegowie raczej o medale nie powalczą. Wszystko za sprawą słabego skoku Mariusa Lindvika, który osiągnął zaledwie 117 metrów, w czasie gdy Piotr Żyła wylądował na 139 metrze zaledwie chwile wcześniej. Relacje z konkursu drużynowego możecie śledzić TUTAJ!

CZYTAJ TAKŻE: Tajemnica Piotra Żyły WYSZŁA NA JAW. Dziennikarz aż ZDĘBIAŁ. Po tej odpowiedzi nie było czego zbierać

Po słabej próbie Lindvika, Norwegowie po pierwszej turze zameldowali się dopiero na 7. pozycji, tracąc aż 35,8 punktu do prowadzącej Polski. 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze