Znicz, świeczka

i

Autor: Pixabay

Nie żyje mistrzyni olimpijska

Nie żyje legendarna sportsmenka. To dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna mistrzyni świata

2023-01-05 14:30

Nie żyje legendarna sportsmenka Rosi Mittermaier. Trzykrotna medalistka olimpijska i dwukrotna mistrzyni zmarła po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat. W sezonie 1975/1976 zdobyła Kryształową Kulę w gigancie slalomie.

Niemiecka ikona narciarstwa alpejskiego Rosi Mittermaier, trzykrotna medalistka olimpijska, zmarła po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat. Wiadomość potwierdziła jej rodzina. Jej imieniem (Rosi-Mittermaier-Tunnel) nazwano najwyżej w Europie położony (2830 m n.p.m.) tunel drogowy, znajdujący się w Alpach Otztalskich w Tyrolu.

Stefan Horngacher z hukiem wyleci z kadry Niemców? Zaczyna się robić gorąco, trener w poważnych tarapatach

Kim jest Rosi Mittermaier? Osiągnięcia, sukcesy

Mittermaier największe sukcesy osiągnęła na igrzyskach olimpijskich w Innsbrucku w 1976 roku, gdzie trzykrotnie stawała na podium. Najpierw zwyciężyła w zjeździe, następnie była druga w gigancie, by wygrać w slalomie. Igrzyska w Innsbrucku były także mistrzostwami świata, jednak kombinację rozegrano tylko w ramach drugiej z tych imprez. W tej rywalizacji Mittermaier także była najlepsza.

W sezonie 1975/1976 zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Została także wybrana najlepszą sportsmenką 1976 roku w RFN. Zaraz po tym w wieku 25 lat zakończyła karierę.

Ewa Bilan-Stoch odkryła nieznane sceny z życia. Zachwyt wśród fanów, wyjątkowe nagranie wywołało poruszenie

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze