Piotr Michalski

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Piotr Michalski

Panczeniści zamknięci w bańce przed igrzyskami. Znamy skład na Pekin 2022

2022-01-21 15:15

Szesnaścioro łyżwiarzy szybkich będzie reprezentowało Polskę w nadchodzących zimowych igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 (4–20 lutego). Wyboru składu kadry narodowej w panczenach dokonał Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Na liście są nie tylko byli medaliści olimpijscy, ale i najsilniejsi obecnie zawodnicy i zawodniczki w tej dyscyplinie w Polsce.

PZŁS poinformował o nominacjach na Pekin 2022 na swojej stronie internetowej. Jak zakomunikowano, w Chinach będzie nas reprezentować dziesięcioro łyżwiarzy szybkich ścigających się na długim torze i sześcioro specjalistów od short tracku, z medalową nadzieją kadry numer 1 – Natalią Maliszewską na czele. Na liście są m. in. wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy w tym sezonie stawali na podium mistrzostw Europy i zawodów Pucharu Świata. „Olimpijskie nominację otrzymali: Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Zbigniew Bródka, Artur Janicki, Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek z łyżwiarstwa szybkiego oraz Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński z short tracku” – przekazał PZŁS.

Pekin 2022. Dlaczego Natalia Maliszewska płakała w toalecie? „Krzyczałam, waliłam w ścianę” [WIDEO]

– Ten sezon jest dla naszych zawodników bardzo dobry. Widać, że owocuje bardzo ciężka praca, a sezon olimpijski wywołał jeszcze większą motywację. Za nami bardzo udane zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim i short tracku, czy mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim, więc z nadziejami, ale bez niepotrzebnej presji czekamy na start w Pekinie – skomentował dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki, który będzie szefem Polskiej Misji Olimpijskiej Pekin 2022.

Bolesna szpilka wbita w Doleżala. Korzysta z pracy Horngachera? Ta opinia może mocno zaboleć

Na igrzyska wraca zawodnik, który odniósł największy triumf w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego – Zbigniew Bródka. W 2014 r. w Soczi na olimpijskich zawodach na dystansie 1500 m wywalczył złoty medal. W ekipie na Pekin jest także wicemistrzyni olimpijska w drużynie z 2014 r. Natalia Czerwonka. O ile specjaliści od short tracku trenowali ostatnio w Dreźnie, to panczeniści rywalizujący na długim torze są w Polsce i szykują się do ostatniego sprawdzianu przed wyjazdem do Pekinu.

Natalia Maliszewska liczy na medal w Pekinie!

W sobotę i niedzielę (22–23.01) w w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim, które będą ostatnim przedolimpijskim startem dla kadrowiczów. Ponieważ przed igrzyskami najważniejszą kwestią – poza sportową formą – jest zachowanie zdrowia i unikanie zakażenia koronawirusem mogącego wyeliminować z walki o medale olimpijskie, związek wprowadził duże obostrzenia dla kadrowiczów.

Na jaw wyszły fakty na temat związku Piotra Żyły i Marceliny Ziętek. Skoczek nie ma łatwo, aktorka do wszystkiego się przyznała

Zostaną oni, ni mniej ni więcej, zamknięci w bańce sanitarnej! – Zaproponowaliśmy zawodnikom stworzenie swoistej bańki, w której będą mogli w maksymalnie bezpieczny sposób wystartować. Cała kadra będzie zakwaterowana w jednym hotelu, innym niż pozostali uczestnicy mistrzostw. Będą też mieli oddzielne wejście, oddzielne szatnie i oddzielne wejście na lód. Nie będą mieli kontaktu z innymi zawodnikami ani żadnymi innymi osobami w hali – tłumaczy Niedźwiedzki.

Sonda
Ile medali zdobędą polscy sportowcy w zimowych igrzyskach olimpijskich Pekin 2022?
Najnowsze