Pojawiły się nowe doniesienia o stanie zdrowia Stocha. Powrót mistrza na skocznię coraz bliżej, jest cień szansy

2022-01-21 13:20
Skoiki narciarskie, Kamil Stoch, rehabilitacja, kostka, kontuzja
Autor: Instagram/kamilstochofficial

Od kilku dni trwa niepewność związana ze stanem zdrowia lidera kadry skoczków Kamila Stocha tuż przed najważniejszą imprezą czterolecia – zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4–20 lutego 2022). Trzykrotny złoty medalista olimpijski doznał mocnego skręcenia lewego stawu skokowego i rehabilituje się intensywnie. Przeszedł także kilka badań rezonansem magnetycznym. Ostatnie przyniosło dobre informacje!

– Wynik rezonansu magnetycznego kostki Kamila Stocha jest dobry, wszystko goi się prawidłowo" – poinformował w piątek (21.01) PAP lekarz kadry skoczków narciarskich Aleksander Winiarski. Nie wykluczył, że trzykrotny mistrz olimpijski w przyszłym tygodniu wróci na skocznię. Przypomnijmy, że Stoch doznał kontuzji podczas rozruchu poprzedzającego trening na Wielkiej Krokwi, dwa dni przed zakopiańską edycją Pucharu Świata. Uraz stawu skokowego wykluczył go nie tylko ze startu w tych zawodach, ale w najbliższych zawodach w Titisee-Neustadt. Już kilkanaście godzin po badaniach lekarskich, które wykazały, że skoczek ma uszkodzoną torebkę stawową oraz naderwane więzadła, fizjoterapeuta kadry Łukasz Gębala rozpoczął specjalistyczne zabiegi. Przyniosły one w ciągu zaskakująco krótkiego czasu bardzo dobry efekt – opuchlizna zniknęła, zasinienia błyskawicznie zmieniły kolor wykazując, że proces zdrowienia przebiega prawidłowo. Stoch mógł powoli wracać do aktywności fizycznej.

Pekin 2022. Dlaczego Natalia Maliszewska płakała w toalecie? „Krzyczałam, waliłam w ścianę” [WIDEO]

Jak przyznaje dr Winiarski, jak na bardzo doświadczonego sportowca przystało Stoch z pełną odpowiedzialnością podchodził do każdej decyzji lekarza dotyczącej kolejnego kroku w procesie szkolenia. – Trening wprowadzaliśmy stopniowo, obciążając tylko dozwolone partie ciała przy leczeniu zachowawczym tego typu urazu. Po każdym tego typu wysiłku sprawdzaliśmy, czy wszystko jest dobrze, a badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło tylko, że jest coraz lepiej – tłumaczy lekarz kadry.

Bolesna szpilka wbita w Doleżala. Korzysta z pracy Horngachera? Ta opinia może mocno zaboleć

Pojawiły się już nawet spekulacje, że już w piątek 21.01 będzie mógł trenować na skoczni. – To nieprawda. Po pierwsze to jednak trochę zbyt wcześnie, po drugie sypiący śnieg i dość silny wiatr i tak by na to nie pozwolił – zdementował pogłoski lekarz reprezentacji skoczków.

Tydzień przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie odbędą się pucharowe zawody w Willingen. Czy jest szansa, że Stoch tam wystartuje?

Na jaw wyszły fakty na temat związku Piotra Żyły i Marceliny Ziętek. Skoczek nie ma łatwo, aktorka do wszystkiego się przyznała

Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu, kiedy to też być może Kamil zacznie trening na skoczni. Oczywiście, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. To ważny element przy pierwszych próbach po takiej kontuzji – podkreślił ortopeda.

Sonda
Ile medali zdobędą polscy sportowcy w zimowych igrzyskach olimpijskich Pekin 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze