Zapadła decyzja, czy prezydent Andrzej Duda poleci na IO Pekin 2022! Wielu polityków bojkotuje. A on?

2022-01-29 12:14
Andrzej Duda
Autor: CyfraSport Andrzej Duda

Nadchodzące Igrzyska Olimpijskie wzbudzają wielkie kontrowersje. Wielu polityków zadecydowało, że nie pojadą do Chin ze względów dyplomatycznych. Zapadła decyzja w sprawie Andrzeja Dudy. Czy prezydent RP wybierze się do stolicy Państwa Środka na otwarcie IO Pekin 2022? Jest to uzależnione od jednej kwestii.

Jeżeli sytuacja epidemiczna albo sytuacja bezpieczeństwa naszych granic nie pokrzyżują planów, to prezydent Andrzej Duda wybiera się na otwarcie zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie - zapowiedział w sobotę doradca prezydenta Paweł Mucha. Mucha pytany był w sobotę w Radiowej Trójce o to, czy prezydent Andrzej Duda powinien udać się na igrzyska olimpijskie w Pekinie i spotkać się z przywódcą Chin.

NIE PRZEGAP! Złe informacje dla polskich skoczków. Fatalna prognoza, znowu pokrzyżują im plany?

Pekin 2022: Czy Duda pojedzie na IO?

"Jeżeli sytuacja epidemiczna albo sytuacja bezpieczeństwa naszych granic nie pokrzyżują takich planów, to pan prezydent wybiera się na otwarcie zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie" - oświadczył doradca prezydenta. Przypomniał, że prezydent Duda był już wcześniej na otwarciu olimpiady w Tokio. "To jest kontekst sportowy, wsparcia polskich sportowców" - podkreślił Mucha.

Sonda
Czy polscy skoczkowie zdobędą medal na igrzyskach w Pekinie?

Natomiast - jak dodał - "oczywiście jest też tak, że Chiny są naszym strategicznym partnerem, są dzisiaj jednym z najpotężniejszych państw świata". "Przypomnę, że od 2016 roku, kiedy przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej był w Warszawie mamy partnerstwo strategiczne. Podkreślane są specjalne relacje polsko-chińskie. Chińczycy przywiązują do tego ogromną wagę" - zaznaczył doradca prezydenta.

NIE PRZEGAP! Kamil Stoch nie mógł ukryć smutku. Wszystko przez decyzję trenera, padły ostre słowa

Duda spotka się z władzami Chin na IO?

"I jest zaproszenie ze strony chińskiego przywódcy do rozmowy z panem prezydentem Andrzejem Dudą. Więc to jest absolutny atut, jeśli chodzi o relacje polsko-chińskie, że one na tym najwyższym szczeblu są w takiej formule, że Chińczycy dostrzegają i widzą potrzebę utrzymywania bardzo bliskich więzi z nami" - powiedział Mucha. Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego i będą trwały dwa tygodnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze