Adam Małysz

i

Autor: AKPA Adam Małysz potwierdził doniesienia o złym stanie zdrowia

Sam o tym opowiedział

Prawda o ojcu Adama Małysza dopiero teraz wyszła na jaw w całości. Syn był na niego wściekły

2023-10-02 19:41

Adam Małysz za życia stał się prawdziwą legendą polskiego sportu. Wielka w tym zasługa jego rodziców, którzy nie tylko dopingowali go w drodze na szczyt, lecz także wiedzieli kiedy docisnąć śrubę młodemu „Orłowi z Wisły”. Choć wtedy Małysz junior czuł coś w rodzaju wściekłości na swojego ojca, to po latach doszedł do wniosku, że starszy członek rodziny miał wówczas rację.

Adam Małysz jeszcze w czasach swojej sportowej świetności podkreślał wielokrotnie, jak wiele zawdzięcza swoim najbliższym. W gronie osób dających mu największe wsparcie wymieniał oczywiście swoją ukochaną żonę Izabelę. Często wspominał również o rodzicach. Choć w domu Małyszów nie było nigdy bogactwa, to rodzice robili wszystko, by jak najlepiej dbać o dzieci i wpajać im odpowiednie wartości. Wtedy oczywiście młodzi nie potrafili tego w pełni docenić, ale dzisiaj Adam Małysz doskonale wie, dzięki komu zaszedł na szczyt i wspomina o tym w książce „Moje życie”, stanowiącej wywiad-rzekę.

Wyjawili, ile na koncie ma Adam Małysz! Kwota, od której można dostać zawrotu głowy, wielkie bogactwo legendy!

Małysz chciał rezygnować ze skoków. Ojciec go przekonał

Wyuczonym zawodem Adama Małysza jest, jak powszechnie wiadomo, dekarz. Niewykluczone, że gdyby nie naciski ze strony ojca, to właśnie w tej pracy skończyłby legendarny sportowiec z Wisły. Był bliski rezygnacji ze sportu zarówno jako młody chłopak, jak i w momencie, gdy jego kariera za długo nabierała tempa. Ostatecznie zawsze dawał się namówić na kolejną próbę i dziś nie może żałować.

Okropny pech prześladuje Dawida Kubackiego! To znowu się wydarzyło, prawdziwe fatum nad polskim skoczkiem

- Sport ukradł mi sporą część dzieciństwa. Gdy zacząłem skakać, miałem 6 lat i czasem najzwyczajniej w świecie nie chciało mi się iść na skocznię. Kombinowałem, co by tu zrobić, żeby zostać w domu. Wówczas ojciec wkraczał do akcji. Przekonywał mnie, że narty to moja przyszłość – wyjaśnił sam Adam Małysz we wspomnianej lekturze.

Adam Małysz szczerze o swoim ojcu

Po raz kolejny życie uczy więc, że często to starsi i bardziej doświadczeni mają rację. Przyznał to w wywiadzie-rzece „Orzeł z Wisły”. - Wtedy odbierałem to jako zamach na moje dzieciństwo, ale teraz wiem, że powinienem być mu za to wdzięczny – powiedział. - Z pełną świadomością mogę powiedzieć, że to właśnie rodzicom zawdzięczam swój sukces – podkreślił znany w całym kraju i na całym świecie Adam Małysz.

Najnowsze