Adam Małysz i Kamil Stoch

i

Autor: Andrzej Lange / SE i Paweł Skraba /SE Adam Małysz i Kamil Stoch

Taka atmosfera panuje w kadrze polskich skoczków. Adam Małysz wszystko wyjawił!

2021-11-30 14:24

Polscy skoczkowie nie rozpoczęli najlepiej nowego sezonu Pucharu Świata. Biało-czerwoni mają duże problemy z awansem do drugiej serii konkursowej, nie mówiąc już o walce o podium. Zarówno w Ruce, jak i w Niżnym Tagile kibice mieli prawo być niezadowoleni. Adam Małysz zdradził, jaka atmosfera panuje w ekipie Michala Doleżala. Dyrektor PZN wyjawił to bez ogródek!

Początek sezonu nie należy do najlepszych w wykonaniu polskich skoczków. Podopieczni Michala Doleżala mieli bić się o najwyższe cele. Na to przynajmniej wskazywały przedsezonowe przygotowania. Niestety, zarówno konkursy w Ruce, jak i Niżnym Tagile nie były najlepsze dla naszego zespołu. Tylko dwukrotnie w tym sezonie oglądaliśmy Polaka w czołowej dziesiątce. Kamil Stoch w Rosji i Finlandii zajął piąty i ósme miejsce. Niestety, forma naszych zawodników przypomina sinusoidę. Adam Małysz, dyrektor PZN, zdradził jaka atmosfera jest w zespole na łamach Przeglądu Sportowego.

NIE PRZEGAP! Adam Małysz wybuchnął! Legendarny skoczek musiał to powiedzieć, mówi o niesprawiedliwości

Puchar Świata: Małysz o atmosferze w kadrze

Niestety, sytuacja podobno nie jest najlepsza. Zawodnicy mają być wkurzeni na to, jak prezentują się na początku sezonu. Oczekiwania w składzie także mają być większe. - Najważniejsze to znaleźć przyczynę, a wydaje się, że ją znamy. Do każdego podchodzi się nieco inaczej, bo każdy popełnia inne błędy. Głównym problem leży w braku czucia zawodników. Próby na sucho wychodzą, na skoczni już nie - analizuje słynny polski skoczek.

Galeria poniżej: Nieznane zdjęcia ze ślubu Adama i Izy Małyszów

- Przygotowania się udały, ostatnie zgrupowanie przed zimą też było w porządku, na tle Niemców i Szwajcarów wypadaliśmy dobrze albo bardzo dobrze. I nagle przyszedł sezon, oni skaczą, a nas nie ma - mówił Adam Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

NIE PRZEGAP! Niepokojące plotki o związku Piotra Żyły i Marceliny Ziętek. Piszą o kryzysie, te znaki dają do myślenia

Puchar Świata w Wiśle: Kiedy?

Kolejne dni ze skokami narciarskimi w Pucharze Świata. Przed nami pierwszy polski weekend. W Wiśle zjawią się najlepsi skoczkowie z całego świata. Kibice obejrzą po jednym konkursie drużynowym i indywidualnym.

Sonda
Czy Kamil Stoch sięgnie po czwarte złoto olimpijskie?
Andrzej Kostyra wspomina ostatnie 30 lat w sporcie: Małysz chował się do szafy, a Beenhakkera wybrał Super Express
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze