Thomas Thurnbichler

i

Autor: Twitter/Polski Związek Narciarski Thomas Thurnbichler

Thomas Thurnbichler opuszcza Polskę! Znamy przyczynę. Pojawiła się ważna data dla skoczków

2022-04-21 11:49

Thomas Thurnbichler dopiero rozwija skrzydła w roli szkoleniowca polskich skoczków. Powoli poznaje nasz kraj, a jego miejscem zamieszkania będzie Kraków. Austriak jednak na kilka dni wróci w swoje rodzime strony. W Wiedniu odbędzie się zgrupowanie trenerskie, na którym zostaną omówione kolejne szczegóły pracy przed startem następnego sezonu.

Thurnbichler spotka się w poniedziałek w Wiedniu z pozostałymi trenerami (głównie z szefem kadry B Maciejem Maciusiakiem i Danielem Kwiatkowskim, trenerem grupy młodzieżowej), by szerzej omówić plan przygotowań na nowy sezon. Dopiero wszystkie omówione w stolicy Austrii szczegóły zostaną oficjalnie zaakceptowane przez zarząd PZN. To dlatego nie ogłoszono jeszcze kadr A i B, choć taka decyzja miała zapaść w środowy poranek. 

Wymowna cisza u Michala Doleżala po odejściu z Polski. Takich reakcji nikt się nie spodziewał

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"

Thurnbichler do Polski wróci już 28 kwietnia, a pierwsze zgrupowanie polskich skoczków ma odbyć się na początku maja. Wiele wskazuje na to, że rozpocznie się już w pierwszym tygodniu nadchodzącego miesiąca. To będzie pierwsza okazja na bliższe poznanie się Thurnbichlera z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą i innymi. Młody szkoleniowiec spotkał się już kilkoma zawodnikami - m.in. Piotrem Żyłą, Pawłem Wąskiem i Maciejem Kotem. 32-latek zapewnia, że ma plan na rozwój wyżej wymienionej trójki i nie tylko.

Adam Małysz reaguje na list pożegnalny Joanny Szwab

Trzeba przyznać, że w związku z zamieszaniem spowodowanym przeciągającymi się poszukiwaniami trenera – polscy skoczkowie mieli więcej odpoczynku niż zwykle. Już podczas wieńczącego sezon weekendu w Planicy otwarcie mówili, że do pierwszych zajęć powinni wrócić w środę po skokach (tj. 30 marca). Nowy sezon rozpocznie się bardzo wcześnie. Rywalizacja o punkty Pucharu Świata znów ma zostać zainaugurowana w Wiśle. Kwalifikacje już 4 listopada. Konkursy 5 i 6 listopada.

Horngacher już może zacierać ręce! Kuriozalna decyzja FIS, Niemcom znów wszystko ujdzie na sucho?! To się nie mieści w głowie

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze