Simon Ammann

i

Autor: Cyfra Sport Simon Ammann

Wielki rywal Adama Małysza podjął decyzję w sprawie przyszłości. Nieprawdopodobne, Simon Ammann zdecydował się na ten krok?

2022-04-08 11:01

Simon Ammann podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości? Mimo że pojawiały się pogłoski mówiące o tym, że legendarny Szwajcar zakończy karierę po sezonie 2021/2022, to znalazł się on w kadrze swojej reprezentacji na sezon 2022/2023. Dla multimedalisty olimpijskiego będzie to 26. edycja zmagań w Pucharze Świata.

Simon Ammann nie zakończy swojej kariery? Szwajcar, który w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie dał słowną zapowiedź tego, że już niebawem może odejść, znalazł się w kadrze reprezentacji Szwajcarii na sezon 2022/2023. Wiele więc wskazuje na to, że jeden z największych rywali Adama Małysza będzie kontynuował swoją długą, sportową przygodę.

To już koniec Paulo Sousy we Flamengo? Brazylijskie media nie mają wątpliwości. Portugalczyk będzie wyrzucony!

Simon Ammann nie zakończy kariery? Zapowiadał to w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

W trakcie zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Ammann powiedział, że jego czas w skokach narciarskich się powoli kończy, a on sam coraz bardziej myśli o tym, aby usunąć się w cień po latach wielkich sukcesów. 

 - Czas teraz na młodszych. Szwajcarskie skoki narciarskie nie mogą już na mnie polegać - powiedział Simon Ammann podczas igrzysk w Pekinie

Jak jednak zauważył skoczek, sam nie podjął jeszcze decyzji i zostawia sobie czas na podjęcie ostatecznych decyzji.

- Raczej zdaję się na przeczucie, które mi powie, czy to co robię, wciąż jest dla mnie dobre. Może się to objawiać na różne sposoby. To może być moment, w którym zmęczy mnie cały wysiłek treningowy albo podróżowanie i przebywanie poza domem. Nie wiem, być może po Planicy będę mógł sobie powiedzieć "ok, to ten moment", ale nie mam problemu również z tym, by taką ewentualną decyzję podjąć latem lub jesienią. Póki co zostawiam sobie jeszcze okienko, może bez konkretnych celów. Nie chcę jeszcze decydować. - mówił Ammann.

Dobitne słowa byłego reprezentanta Polski o Niemcach. Nie mógł przejść obojętnie, nie zostawił cienia wątpliwości

 Aby zobaczyć, jak wygląda dom wielkiego rywala Ammanna, Adama Małysza, przejdź do galerii poniżej.

Ammann nie skończy kariery? Znalazł się w reprezentacji Szwajcarii

Okazuje się, że sam Ammann podjął decyzję dotyczącą swojej przyszłości, gdyż znalazł się w kadrze reprezentacji Szwajcarii na sezon 2022/2023. Oprócz niego, na miejsce w składzie drużyny narodowej mogą liczyć  Killian Peier, Gregor Deschwanden i Dominik Peter. Jeśli Ammann nie podejmie nagłej decyzji, która zburzy wszelkie plany szwajcarskiego związku narciarskiego, powinniśmy zobaczyć go jeszcze w następnej edycji Pucharu Świata. Dla Szwajcara byłby to 26 sezon w profesjonalnej karierze.

Sonda
Czy lubisz Simona Ammanna?
Andrzej Kostyra wspomina ostatnie 30 lat w sporcie: Małysz chował się do szafy, a Beenhakkera wybrał Super Express
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany