Zasmucona matka Graneruda opowiedziała o chorobie syna. Spadł na nią potężny cios

2021-03-03 14:39 jwa
Halvor Egner Granerud
Autor: East News Halvor Egner Granerud

Halvor Egner Granerud nie wystąpi w piątkowym konkursie mistrzostw świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Główny faworyt do złotego medalu w środę otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Mimo, że w ostatnich tygodniach pilnował się jak mógł, to choroba COVID-19 dopadła także jego. Po rozmowie z synem jest już matka sportowca. Opisała mediom samopoczucie dziecka.

Ta informacja spadła na świat skoków narciarskich jak grom z jasnego nieba. Faworyt numer jeden do złota na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie nie wystartuje nawet w konkursie. W środę Halvor Egner Granerud z Norwegii otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W związku z tym jego występ w kolejnym konkursie został wykluczony. Oznacza to, że lider Pucharu Świata, który w Niemczech miał potwierdzić swoją dominację, do kraju wróci z niczym. Na skoczni normalnej przegrał bowiem walkę o podium m.in. z najlepszym tego dnia Piotrem Żyłą. Kibice od razu zaczęli zastanawiać się, jak czuje się podczas choroby COVID-19 Granerud. Tu z pomocą przyszła jego mama. W norweskich mediach przekazała, jak tę groźną dolegliwość przechodzi jej dziecko.

Zobacz: Żona Małysza oskarżana o zdrady. Paskudne słowa o romansie Izabeli Małysz. Powiedziała całą prawdę

Członkowie rodzin skoczków często muszą udzielać się w mediach. Ostatnio okazało się na przykład, co studiuje córka Adama Małysza, a informację na ten temat znajdziecie w poniższej galerii zdjęć. Mama Graneruda musiała zabrać głos w znacznie mniej przyjemnej sprawie, choć informacje jakie podała, mogą wlewać nieco otuchy w serca fanów norweskiego asa skoków.

Sprawdź: Horngacher wysyłał Piotra Żyłę do psychologa, a ten zaczął rozmawiać z osłem. Natchniony wygłosił po tym wielkie mądrości

Okazało się bowiem, że jak na razie Halvor Egner Granerud nie ma ostrych objawów choroby COVID-19. Rzecz jasna mama skoczka przekazała portalowi vg.no, że zaistniała sytuacja wywołała spory smutek w sercu jej syna, co musi być w pełni zrozumiałe. Komunikat Marit Egner okazał się lakoniczny, ale wiele mówiący.

- Halvor jest smutny, ale przyjął wiadomość ze spokojem. Ma łagodne objawy. Przyznał, że już wcześniej dużo przeżył podczas mistrzostw świata - powiedziała kobieta dziennikarzom.

Halvor Egner Granerud do końca mistrzostw świata w Oberstdorfie będzie przebywał na kwarantannie. Do skakania wróci najprawdopodobniej na weekend z lotami narciarskimi w Planicy.

Zobacz: Tyle je dziennie Mariusz Pudzianowski. Ujawniono szokujące dane. Przeciętny człowiek już by pękł!

W czwartek w Oberstdorfie odbędą się kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego na dużej skoczni. Rozpoczęcie tego zaplanowano na godzinę 17:00. W sobotę ostatni akcent mistrzostw świata w skokach, a więc konkurs drużynowy panów na dużym obiekcie.

Sprawdź: To Horngacher jako pierwszy nazwał Piotra Żyłę KLAUNEM! Niemiec zaczął się pokrętnie tłumaczyć

Żyła mistrzem świata!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze