Złapaliśmy się za głowę, gdy wyszło, ile zarobił jeden z naszych skoczków w tym sezonie. Nie starczy na prezenty!

2021-12-23 17:38
Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
Autor: Cyfra Sport Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Nie skaczesz, nie zarabiasz. Kiepska forma polskich skoczków musiała odbić się na ich portfelach. Jedynie Kamil Stoch i Piotr Żyła nie muszą za bardzo narzekać na finanse. Są w kadrze Michala Doleżala tacy, którzy zarobili jednak tylko kilkaset złotych.

W Zakopanem skoczkowie walczą o tytuł mistrza Polski, a w Engelbergu zapalili małe światełko w tunelu. W niedzielnym konkursie na Titlis było trzech reprezentantów Polski w czołowej dwudziestce. Tylko w trzech konkursach mieliśmy sytuację, gdy trzech Polaków punktowało. Podopieczni Doleżala nie punktują i nie zarabiają.

Najlepiej spośród „Biało-Czerwonych” spisuje się Kamil Stoch, który w Klingenthal stanął nawet na podium. W sezonie 2021/2022 zarobił na razie 24,6 tys. franków szwajcarskich (ok. 109 tys. złotych). To plasuje go na 11. miejscu najlepiej zarabiających skoczków w obecnie trwającym cyklu. 28. miejsce na światowych listach zajmuje Piotr Żyła, który do tej pory zgromadził 36,5 tys. złotych. Kiepsko skaczący na początku sezonu Dawid Kubacki „uzbierał” na razie 8,9 tys. złotych. Zarobkiem nie może za bardzo chwalić się Andrzej Stękała, za ostatnie konkursy (a dokładnie za jeden zdobyty punkt w Pucharze Świata) FIS wypłacił mu tylko sto franków (ok. 440 zł).

Porażające słowa Adama Małysza o sytuacji w kadrze. To już prawdziwy dramat, idzie się załamać

Klasyfikacja generalna nie kłamie. Najwięcej do kasy na razie zgarnął lider Pucharu Świata. Karl Geiger przed Turniejem Czterech Skoczni może pochwalić się zarobkiem 301 tys. złotych. Tuż za nim jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk z pewnością byłby bogatszy, gdyby nie kwarantanna, którą musiał odbyć w Ruce. Dotychczas zarobił 288 tys. złotych. Podium zamyka Stefan Kraft – Austriak zainkasował 193 tys. złotych.

Kamil Stoch nie zostawił wątpliwości co do Michala Doleżala. Walnął prosto z mostu, stanowcza reakcja

1. Karl Geiger - 301 tys złotych

2. Ryoyu Kobayashi -  288 tys zł

3. Stefan Kraft - 193 tys zł

...

11. Kamil Stoch - 109 tys zł

28. Piotr Żyła - 36,5 tys zł

39. Dawid Kubacki - 8,9 tys zł

41. Paweł Wąsek - 5,7 tys zł

44. Jakub Wolny - 3,5 tys zł

48. Aleksander Zniszczoł - 2,2 tys zł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze