Agnieszka Radwańska awansowała do II rundy

2012-05-06 17:08

Najlepsza polska tenisistka bez większych problemów awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA w Madrycie. Agnieszka Radwańska pokonała w swoim pierwszym meczu na hiszpańskiej imprezie Larę Arruabarrenę-Vecino.

Reprezentantka gospodarzy nie stanowiła równorzędnej rywalki dla Radwańskiej, choć na początku dzielnie stawiała opór. Polka wygrała 6:3, 6:1, ale w pierwszym secie - do stanu 3:3 - zawodniczki walczyły punkt za punkt. Potem jednak błędy Hiszpanki zaczęły się mnożyć i "Isia" wygrała pierwszego seta.

W drugim rywalka nie potrafiła stawić czoła Polce, która pewnie awansowała do II rundy. Teraz Radwańską czeka spotkanie ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Sarą Errani a Chanelle Scheepers.