Piłka nożna

Autor: pixabay.com Akcja bramkowa

Bilbao zwycięża Gironę w meczu pełnym bramek

2024-02-19 7:00

W dniu 19-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie San Mamés Barria w Bilbao odbył się mecz La Liga 25 kolejki pomiędzy Athleticiem Bilbao a Gironą FC. Wynik spotkania to Athletic Bilbao 3, Girona FC 2.

Poprzednie mecze Athletic Bilbao - Girona FC

W ostatnich trzech meczach między Athletic Bilbao a Gironą FC zanotowano różne wyniki. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Municipalmontilivi w Gironie 4 listopada 2022 roku, zakończył się zwycięstwem Girony FC 2:1. Drugi mecz, który odbył się na stadionie San Mamés Barria w Bilbao 26 lutego 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Girony FC 3:2. Ostatni mecz, który odbył się ponownie na stadionie Municipalmontilivi w Gironie 27 listopada 2023 roku, zakończył się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Athletic Bilbao: 4, Girona FC: 6

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Athletic Bilbao a Gironą FC, który odbył się w Bilbao, gospodarze zdobyli jednego gola. W 2 minucie Berenguer strzelił bramkę dla Athletica Bilbao. Jednakże, Girona FC również nie pozostał bez kartek. W 20 minucie Juan Carlos otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Kilka minut później, w 25 minucie Lekue z drużyny Athletic Bilbao również został ukarany żółtą kartką za brutalność.

W 31 minucie doszło do zmiany w składzie Athletica Bilbao - de Marcos wszedł na boisko zastępując Lekue'a. Na koniec pierwszej połowy wynik brzmiał: Athletic Bilbao 1, Girona FC 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Athletic Bilbao a Gironą FC, który odbył się w Bilbao, zespół Girony FC zdobył gola w 49 minucie. Strzelcem bramki był Tsygankov. Jednak w 56 minucie to Athletic Bilbao odpowiedział strzałem Berenguera, doprowadzając do remisu. Niewiele później, w 60 minucie Williams zdobył kolejnego gola dla Athletica Bilbao, dając swojej drużynie prowadzenie.

W 74 minucie trener Athletica Bilbao dokonał trzech zmian: Sancet wszedł na boisko zastępując Gomeza, Williams zastąpił Guruzetę, a Paredes zajął miejsce Alvareza. W tym samym czasie trener Girony FC również dokonał dwóch zmian: Portu wszedł na boisko zastępując Martina, a Valery zastąpił Martineza. W 75 minucie Garcia strzelił gola dla Girony FC po asyście Garcii, zmniejszając przewagę Athletica Bilbao. W 86 minucie trener Athletica Bilbao dokonał kolejnych dwóch zmian: Paredes wszedł na boisko zastępując Alvareza, a Vesga zajął miejsce Pradosa Diaza. W ostatnich minutach meczu trener Girony FC również dokonał dwóch zmian: Solis Romero wszedł na boisko zastępując Herrere, a Stuani zastąpił Tsygankova.

Mecz zakończył się wynikiem Athletic Bilbao: 3, Girona FC: 2. Podsumowując, druga połowa meczu była pełna emocji i zmian personalnych w obu drużynach. Ostatecznie to Athletic Bilbao odniósł zwycięstwo, zdobywając dwa gole i utrzymując przewagę nad Gironą FC.