piłka nozna

Autor: pixabay.com Stadion piłkarski

Bitwa na stadionie: Atletico Madryt - Barcelona 0:3, 2 czerwone kartki

2024-03-17 7:00

W futbolowym starciu gigantów La Liga, Atletico Madryt i Barcelona spotkały się na stadionie Cívitas Metropolitano w miejscowości Madrid. O godzinie 21:00, 17 marca 2024 roku, obie drużyny przystąpiły do rywalizacji. Mecz zakończył się imponującym zwycięstwem Barcelony, która pokonała Atletico Madryt wynikiem 3:0.

Poprzednie mecze Atletico Madryt - Barcelona

W trzech ostatnich meczach między Atletico Madryt a Barceloną suma goli wyniosła 3. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Cívitas Metropolitano w miejscowości Madryt dnia 8 stycznia 2023 roku, gdzie Atletico Madryt przegrało z Barceloną 0:1. Drugi mecz odbył się na stadionie Spotify Camp Nou w miejscowości Barcelona dnia 23 kwietnia 2023 roku, gdzie Barcelona wygrała z Atletico Madryt 1:0. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Olímpic Lluís Companys w miejscowości Barcelona dnia 3 grudnia 2023 roku, gdzie Barcelona pokonała Atletico Madryt również wynikiem 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Atletico Madryt: 0, Barcelona: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Atletico Madryt a Barceloną zakończyła się wynikiem 0:1 na korzyść drużyny gości. W 33 minucie Kounde z Barcelony otrzymał żółtą kartkę za faul. Pięć minut później, w 38 minucie, Joao Felix strzelił gola dla Barcelony. W 41 minucie Xavi również z Barcelony został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie, a w kolejnej minucie otrzymał czerwoną kartkę za podobne przewinienie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Atletico Madryt a Barceloną, który odbył się w Madrycie, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Wynik z pierwszej połowy, gdzie Barcelona prowadziła 1:0, nie uległ zmianie i ostatecznie to goście zwyciężyli 3:0.

Na początku drugiej połowy trener Atletico Madryt dokonał dwóch zmian w składzie. Gracz Depay wszedł na boisko, zastępując Moratę, natomiast Griezmann zastąpił Lino. Jednak już w 46 minucie de Paul otrzymał żółtą kartkę za faul. W kolejnej minucie to Barcelona podwyższyła prowadzenie. Lewandowski strzelił gola dla swojego zespołu, co dało gościom jeszcze większą przewagę.

W 58 minucie trener Atletico Madryt dokonał kolejnych zmian w składzie. Correa wszedł na boisko za Riquelme, a Koke zastąpił Llorente. W 61 minucie Barcelona również dokonała zmiany w składzie - Yamal wszedł na boisko za Raphinhę. W tej samej minucie Savic otrzymał żółtą kartkę za faul. Kolejny gol dla Barcelony padł w 65 minucie, kiedy Lopez wpisał się na listę strzelców.

W 66 minucie trener Atletico Madryt dokonał ostatniej zmiany w składzie, wprowadzając Nigueza za de Paula. W 77 minucie Barcelona dokonała dwóch zmian - Romeu wszedł na boisko za Roberto, a Vitor Roque zastąpił Joao Felixa. W 82 minucie kolejne zmiany w składzie Barcelony - Casado wszedł na boisko za Forta, a Martinez zastąpił Lopeza. W końcówce meczu Barrios otrzymał żółtą kartkę za faul w 89 minucie, natomiast w doliczonym czasie gry Molina został ukarany czerwoną kartką za trzymanie przeciwnika. Ostatecznie Atletico Madryt nie zdołało odrobić strat i całe spotkanie zakończyło się wynikiem: Atletico Madryt: 0, Barcelona: 3.

Gole oczekiwane 0.74 1.41

Po meczu Barcelona zajmuje 3 miejsce w tabeli, mając 64 punkty. Atletico Madryt utrzymuje swoje 5 miejsce, mając 55 punktów. Barcelona wygrała dotychczas 18 meczy, zremisowała 7 i przegrała 3, zdobywając w sumie 61 punktów. Atletico Madryt wygrało 17 meczy, zremisowało 4 i przegrało 7, zdobywając w sumie 55 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po emocjonującym meczu pomiędzy Atletico Madryt a Barceloną, które zakończyło się remisem 2:2, oba zespoły szykują się teraz do kolejnych spotkań. Następny mecz Atletico Madryt odbędzie się 1 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie La Cerámica w Villarreal. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Villarrealu. Mecz ten zapowiada się bardzo interesująco, gdyż oba zespoły są w dobrej formie i będą dążyć do zdobycia kolejnych punktów. Z kolei Barcelona zmierzy się z Las Palmas już 30 marca 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie. Po nieudanym spotkaniu z Atletico, piłkarze Barcelony będą chcieli odzyskać dobrą formę i pokonać rywali. Mecz ten zapowiada się jako ważne starcie dla obu drużyn. Kibice obydwu klubów nie mogą doczekać się tych meczów i liczą na widowiskowe widowisko oraz zwycięstwo swoich ulubionych drużyn.