stadion piłkarski

Autor: pixabay.com

Cieżko wywalczona bramka ratuje spotkanie Las Palmas - Almeria 0:1

2024-03-17 7:00

W dniu 17 marca 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Las Palmas i Almerią. W tej 29 kolejce La Liga, Almeria zdołała zdobyć jedynego gola, pokonując Las Palmas wynikiem 1:0.

Poprzednie mecze Las Palmas - Almeria

W trzech ostatnich meczach między Las Palmas a Almerią suma goli wyniosła 5. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Gran Canaria w miejscowości Las Palmas de Gran Canaria w dniu 2022-01-09. Wynik tego spotkania to Las Palmas 1, Almeria 1. Drugi mecz odbył się na stadionie Marbella Football Center - Sur 1 w miejscowości San Pedro de Alcántara w dniu 2023-07-23. W tym spotkaniu nie padły żadne gole, więc wynik to Almeria 0, Las Palmas 0. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w miejscowości Almería w dniu 2023-10-28. W tym spotkaniu Almeria strzeliła jednego gola, a Las Palmas dwóch, co daje wynik Almeria 1, Las Palmas 2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Almeria: 2, Las Palmas: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Las Palmas z Almerią zakończyła się wynikiem 0:1. W 8 minucie zawodnik Centelles z drużyny Almeria otrzymała żółtą kartkę za brutalność. W 14 minucie Leo Baptistao strzelił gola dla drużyny Almerii. W 26 minucie Perrone z drużyny Las Palmas również otrzymał żółtą kartkę za brutalność.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Las Palmas z Almerią, który odbył się w Las Palmas de Gran Canaria, obie drużyny nie zdołały zmienić wyniku. Wynik 0:1 utrzymał się do końca spotkania.

Pierwszą zmianę w drużynie Almerii przeprowadzono w 46 minucie, gdy gracz Chumi wszedł na boisko, zastępując Radovanovica. Również w tej samej minucie trener Las Palmas dokonał dwóch zmian - Loiodice wszedł za Perrone, a Marvin za Munira El Haddadiego. W 59 minucie trener Almerii wprowadził Melero za Peñę oraz Milovanovica za Leo Baptistao. W odpowiedzi trener Las Palmas dokonał zmiany w 61 minucie - Cardona wszedł za Javier Munoza. W 66 minucie gracz Baba wszedł na boisko zastępując Vierę w drużynie Almerii.

W 70 minucie trener Las Palmas postanowił wprowadzić Ramireza za Cardonę. W 80 minucie kolejna zmiana w drużynie Almerii - Langa wszedł na boisko zastępując Ramazaniego. W tej samej minucie Marvin otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W 84 minucie Garcia Pimienta, trener Las Palmas, został ukarany żółtą kartką. W 87 minucie Pejino wszedł na boisko zastępując Araujo w drużynie Las Palmas.

W doliczonym czasie gry, w 90+4 minucie, Langa otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Podsumowując, druga połowa meczu Las Palmas z Almerią nie przyniosła zmiany wyniku. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem: Las Palmas: 0, Almeria: 1.

Gole oczekiwane 0.82 0.76

Drużyna Las Palmas przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co świadczyło o ich solidnej formie. Do tej pory wygrali 10 meczy, zremisowali 7 razy i przegrali 11 spotkań, co dało im łącznie 37 punktów. Mimo że nie byli w najlepszej formie, to jednak utrzymywali się w środku tabeli. Natomiast drużyna Almerii przed meczem zajmowała ostatnie, 20. miejsce w tabeli. Ich wyniki do tej pory były bardzo słabe - nie wygrali jeszcze żadnego meczu, zremisowali tylko 10 razy i przegrali aż 18 spotkań.

Suma ich punktów wynosiła jedynie 10, co było najgorszym wynikiem w lidze. W tym konkretnym meczu Almeria odniosła zwycięstwo i zdobyła cenne trzy punkty. Dzięki temu ich suma punktów wzrosła do 13. Natomiast Las Palmas nadal pozostaje na swoim miejscu z sumą punktów wynoszącą nadal 37. Podsumowując, drużyna Las Palmas utrzymuje się w środkowej części tabeli dzięki swojej dotychczasowej formie, natomiast Almeria mimo słabego startu zdobywa pierwsze zwycięstwo i próbuje odrabiać straty.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Las Palmas a Almerią, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Barceloną a Las Palmas odbędzie się 30 marca 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie. Natomiast Almeria zmierzy się z Osasuną tego samego dnia o godzinie 15:15 na stadionie Power Horse w Almerii.