Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dominacja Gent nad Zorią Ługańsk, wynik 4:1

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku odbył się mecz w ramach grupy B Ligi Konferencji Europy pomiędzy drużynami Gent i Zoria Ługańsk. Spotkanie miało miejsce na stadionie Kaa Arena w miejscowości Gent o godzinie 18:45. W wyniku tego meczu drużyna Gent zwyciężyła, zdobywając 4 bramki, podczas gdy Zoria Ługańsk strzeliła tylko jedną bramkę.

Poprzednie mecze Gent - Zoria Ługańsk

W ostatnim czasie między Gentem a Zorią Ługańsk odbył się jeden mecz. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Arena Lublin w miejscowości Lublin w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego meczu był remisowy - Zoria Ługańsk zdobyła 1 bramkę, podobnie jak drużyna Gent.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Gent z Zorią Ługańsk zakończyła się wynikiem 1:0 dla Genta. W 20 minucie bramkę dla Genta zdobył Fofana po asyście Gerkensa. W 27 minucie żółtą kartkę otrzymał Noah Fadiga z drużyny Gent za faul. W 32 minucie doszło do zmiany w drużynie Zorii Ługańsk - Gorbach wszedł na boisko, zastępując Danchenko. W 39 minucie żółtą kartkę otrzymał Denys Antyukh z drużyny Zoria Ługańsk za faul, a w 42 minucie żółtą kartkę otrzymał Kodjo Aziangbe z tej samej drużyny za niesportowe zachowanie.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Gentem a Zorią Ługańsk, który odbył się w Gent, gospodarze zdominowali rywali.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Genta. W 46 minucie trener Genta dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Torunarighę, który zastąpił Kandoussa. Trzy minuty później doszło do samobójczego gola Batagova, który wpadł do własnej bramki, dając przewagę drużynie Genta. W 55 minucie Orban zdobył bramkę dla Genta po asyście Fadiga. W 59 minucie trener ponownie dokonał zmiany w swojej drużynie, wprowadzając Hjulsagera za Kumsa.

W 62 minucie Bugay wszedł na boisko zastępując Antyukha w drużynie Zorii Ługańsk. Kilka chwil później Nagnoynyi zastąpił Aziangbe (63 minuta). W 70 minucie trener Genta dokonał dwóch zmian: Roef wszedł za Nardiego, a Tissoudali za Nurio Fortunę. W 71 minucie Lagae wszedł na boisko zastępując Fofana w drużynie Genta. W 75 minucie Gandelman zdobył bramkę dla Genta po asyście Cuypersa.

Jednak w 82 minucie Nagnoynyi odpowiedział bramką dla Zorii Ługańsk po asyście Gorbacha. W 83 minucie trener Zorii Ługańsk dokonał dwóch zmian: Alefirenko wszedł za Kyryukhantseva, a Myshnov za Churko. W doliczonym czasie gry (90+2 minuta) Hjulsager otrzymał żółtą kartkę za faul. Cały mecz zakończył się wynikiem: Gent 4, Zoria Ługańsk 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Gent rozegrał w sumie 11 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy, z czego 5 miało miejsce w fazie grupowej, a 6 we wcześniejszych fazach. Zespół ten wygrał 9 z tych meczów, zremisował 1 i przegrał 1. W sumie zdobyli oni 35 goli. Na swoim boisku rozegrali 6 meczów i zdobyli w nich 23 gole, przy najwyższym wyniku meczu u siebie wynoszącym 5-0. Na wyjazdach rozegrali natomiast 5 meczów i zdobyli na nich 12 goli, przy najwyższym wyniku meczu na wyjeździe wynoszącym 2-5. Średnia ilość goli zdobywanych przez zespół Gent na mecz wynosiła 3.2.

Zespół Zorya Luhansk rozegrał natomiast tylko 5 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy, wszystkie w fazie grupowej. Wygrali oni jeden z tych meczów, zremisowali jeden i przegrali trzy. Łącznie zdobyli oni tylko 6 goli. Na swoim boisku rozegrali dwa mecze i zdobyli w nich dwa gole, przy najwyższym wyniku na własnym boisku wynoszącym 0-1. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich cztery gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez zespół Zorya Luhansk na mecz wynosiła 1.2.

Tabela Grupa B:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Gent 4 1 0 15 4 11 13
2 Maccabi Tel Aviv 4 0 1 11 8 3 12
3 Zoria Ługańsk 1 1 3 6 11 -5 4
4 Breidablik 0 0 5 5 14 -9 0

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Gentem a Zorią Ługańsk, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Maccabi Tel Aviv z Gentem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Tsc Arena w Bačka Topola. Natomiast Zoria Ługańsk zmierzy się z Breidablikiem tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Arena w Lublinie.