piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz wznawia grę

Dominacja Górnika Zabrze nad Koroną Kielce - wynik 3:1

2024-02-19 7:00

W dniu 19-02-2024 o godzinie 19:00 odbył się mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce w ramach 21. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Wynik tego meczu to Górnik Zabrze 3, Korona Kielce 1.

Poprzednie mecze Górnik Zabrze - Korona Kielce

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce padło łącznie 6 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Suzuki Arena w Kielcach dnia 18 września 2022 roku, gdzie Korona Kielce przegrała z Górnikiem Zabrze wynikiem 1:2. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 6 kwietnia 2023 roku, gdzie obie drużyny zremisowały 1:1. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Suzuki Arena w Kielcach dnia 12 sierpnia 2023 roku, gdzie Korona Kielce uległa Górnikowi Zabrze wynikiem 0:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 4, Korona Kielce: 2

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Górnika Zabrze z Koroną Kielce zakończyła się wynikiem 2:0 na korzyść Górnika. W 35 minucie doszło do samobójczego gola, który został wbity do bramki przez zawodnika o nazwisku Zator, przynosząc punkt dla Górnika Zabrze. Cztery minuty później, w 39 minucie, gracz o nazwisku Musiolik strzelił kolejnego gola dla drużyny Górnika Zabrze.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Górnika Zabrze z Koroną Kielce, który odbył się w Zabrzu, gospodarze utrzymali swoją przewagę. Po pierwszej połowie, w której Górnik Zabrze zdobył 2 gole, a Korona Kielce nie strzelił żadnego, końcowy wynik meczu to 3:1 dla Górnika Zabrze. W 47 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sekulica z drużyny Górnika Zabrze.

W 55 minucie trener Korony Kielce dokonał zmiany - Fornalczyk wszedł na boisko, zastępując Trejo. Również w tej samej minucie Shikavka zastąpił Dalmau w drużynie Korony Kielce. W 66 minucie trener Górnika Zabrze dokonał dwóch zmian - Czyz wszedł na boisko, zastępując Pacheco, a Kozuki zastąpił Musiolika. Jednak to Korona Kielce zdobyła pierwszego gola w drugiej połowie - Shikavka strzelił bramkę w 68 minucie. W odpowiedzi na to, w 76 minucie Kapralik zdobył kolejnego gola dla Górnika Zabrze.

Niestety dla gospodarzy, Kapralik został ukarany żółtą kartką w 78 minucie. W 79 minucie trener Górnika Zabrze dokonał kolejnej zmiany - Barczak wszedł na boisko, zastępując Sekulica. W 83 minucie trener Korony Kielce dokonał ostatniej zmiany - Bak wszedł na boisko, zastępując Takaca. W 88 minucie trener Górnika Zabrze dokonał dwóch zmian - Krawczyk wszedł na boisko, zastępując Podolskiego, a Lukoszek zastąpił Ennalego. Podsumowując, druga połowa meczu Górnika Zabrze z Koroną Kielce była pełna zmian personalnych i emocji.

Mimo że Korona Kielce zdobyła jednego gola, to Górnik Zabrze utrzymał swoje prowadzenie i ostatecznie wygrał mecz 3:1. Górnik Zabrze: 3, Korona Kielce: 1.

Pomeczowe podsumowanie

Górnik Zabrze przed meczem zajmował 7. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 8 wygranych, 5 remisów i 7 porażek. Suma punktów drużyny wynosiła 29. Natomiast Korona Kielce znajdowała się na 15. miejscu, mając na swoim koncie 4 zwycięstwa, 9 remisów i 6 porażek. Suma punktów drużyny wynosiła 21. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężył Górnik Zabrze zdobywając tym samym kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja prezentuje się następująco: Górnik Zabrze posiada teraz 32 punkty, natomiast Korona Kielce nadal ma na swoim koncie 21 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Górnikiem Zabrze odbędzie się 25 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi. Natomiast Korona Kielce zmierzy się z Legią Warszawa tego samego dnia o godzinie 17:30 na stadionie Suzuki Arena w Kielcach.