Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Efektowne zwycięstwo Cracovii nad Jagiellonią

2024-04-14 8:00

W dniu 14-04-2024 o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy Jagiellonią a Cracovią Kraków. Choć oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom gry, to to Cracovia Kraków wyszła zwycięsko, pokonując Jagiellonię 3:1.

Poprzednie mecze Jagiellonia - Cracovia Kraków

W ostatnich trzech meczach między Jagiellonią a Cracovią Kraków padło łącznie 9 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie dnia 5 listopada 2022 roku, a zakończył się wynikiem 1:0 dla Cracovii Kraków. Drugi mecz odbył się na stadionie Miejskim w Białymstoku dnia 20 maja 2023 roku i zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz odbył się ponownie na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie dnia 8 października 2023 roku, a zakończył się zwycięstwem Jagiellonii wynikiem 4:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cracovia Kraków: 4, Jagiellonia: 5

Mecz Jagiellonii z Cracovią Kraków rozpoczął się od samobójczego gola wbitego do bramki przez gracza o nazwisku Ghita w 9 minucie, co dało prowadzenie dla zespołu Jagiellonii. W 16 minucie meczu Dieguez z drużyny Jagiellonia otrzymał czerwoną kartkę. W 22 minucie Rakoczy strzelił gola dla Cracovii Kraków, a już minutę później doszło do zmiany w drużynie Jagiellonii - Stojinovic wszedł na boisko, zastępując Hansena. W 25 minucie Hoskonen strzelił kolejnego gola dla Cracovii Kraków. Rakoczy z drużyny Cracovia Kraków otrzymała żółtą kartkę w 43 minucie meczu.

Następnie, w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, Pululu z Jagiellonii nie wykorzystał rzutu karnego, a Stojinovic i Skovgaard zostali ukarani żółtymi kartkami. Po pierwszej połowie wynik był remisowy: Jagiellonia: 2, Cracovia Kraków: 2. Druga połowa meczu rozpoczęła się od gola strzelonego przez Atanasova dla Cracovii Kraków w 49 minucie. W 59 minucie Kakabadze z drużyny Cracovia Kraków otrzymała żółtą kartkę. W 63 minucie doszło do zmiany w drużynie Cracovii Kraków - Maigaard zastąpił Rakoczy'ego.

W 71 minucie na boisko weszli nowi gracze: Oshima zastąpił Kallmana w drużynie Cracovii Kraków, a Naranjo zastąpił Romanczuka w drużynie Jagiellonii. W 78 minucie doszło do kolejnych zmian w składach obu drużyn - Kupisz, Lewicki i Nguiamba zastąpili Sacka, Marczuka i Nene w drużynie Jagiellonii, a Bitri zastąpił Hoskonena w drużynie Cracovii Kraków. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Naranjo i Atanasov zostali ukarani żółtymi kartkami. Spotkanie skończyło się wynikiem Jagiellonia: 1, Cracovia Kraków: 3.

Procent dokładnych podań 87% 68%

Przed meczem Jagiellonia zajmowała pierwsze miejsce w tabeli, mając na koncie 15 wygranych, 7 remisów i 5 porażek. Suma ich punktów wynosiła 52. Natomiast Cracovia Kraków zajmowała trzynaste miejsce, mając na koncie 5 wygranych, 14 remisów i 8 porażek. Suma ich punktów wynosiła 29. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężyła Cracovia Kraków zdobywając 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja w tabeli przedstawia się następująco: Jagiellonia - 52 punkty, Cracovia Kraków - 32 punkty.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Jagiellonią a Cracovią Kraków, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Jagiellonią a Zagłębiem Lubin odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie Zagłębia w Lubin. Natomiast Cracovia Kraków zmierzy się z Puszczą Niepołomice dzień później, czyli 21 kwietnia 2024 roku o godzinie 12:30 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie.