Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Granada CF pokonuje Deportivo Alaves 2:0 w meczu 31. kolejki La Liga

2024-04-14 8:00

W dniu 14 kwietnia 2024 roku na stadionie Nuevo Los Cármenes w Granadzie odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Granadą CF a Deportivo Alaves. Spotkanie, które było częścią 31 kolejki La Liga, rozpoczęło się o godzinie 16:15. Po pełnym napięcia starciu, drużyna Granady zdominowała rywali i zwyciężyła wynikiem 2:0.

Poprzednie mecze Granada CF - Deportivo Alaves

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Granadą CF a Deportivo Alaves suma goli wyniosła 10. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Nuevo Los Cármenes w miejscowości Granada dnia 2 grudnia 2022 roku, zakończył się wynikiem Granada CF : 3, Deportivo Alaves : 1. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Mendizorroza w miejscowości Vitoria-Gasteiz dnia 5 maja 2023 roku, zakończył się wynikiem Deportivo Alaves : 1, Granada CF : 1. Ostatni mecz również rozegrano na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz dnia 24 listopada 2023 roku, zakończył się wynikiem Deportivo Alaves : 3, Granada CF : 1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Deportivo Alaves: 5, Granada CF: 5

Mecz Granady CF z Deportivo Alaves rozpoczął się dynamicznie. Już w 9 minucie gracz o nazwisku Uzuni strzelił gola dla zespołu Granady CF, otwierając tym samym wynik spotkania. W 20 minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Gorosabelowi z drużyny Deportivo Alaves za faul. Kolejny gol dla Granady padł w 38 minucie, a jego autorem był Boye. W końcówce pierwszej połowy sędzia pokazał jeszcze trzy żółte kartki - dla Gumbau i Uzuni z Granady CF oraz Tenaglii z Deportivo Alaves.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch zmian w drużynie Deportivo Alaves - Rebbach wszedł na boisko za Vicente, a Sola za Rioja. W 60 minucie Rubio z drużyny Granada CF został ukarany żółtą kartką za nadepnięcie rywala. Cztery minuty później trener Deportivo Alaves postanowił wprowadzić kolejne zmiany - Benavidez i Garcia zastąpili na boisku Blanco i Omorodiona. Równocześnie trener Granady CF postanowił wprowadzić do gry Villara, który zmienił Jozwiaka.

W 71 minucie na boisko wszedł Simeone zastępując Panichelliego w drużynie Deportivo Alaves. W 75 minucie trener Granady CF zdecydował się na kolejną zmianę - Callejon wszedł na boisko za Uzuni. Ostatnie zmiany nastąpiły w 83 minucie, kiedy to Arezo i Hongla zastąpili na boisku Boye i Gumbau. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Granady CF, która dzięki golom Uzuni i Boye pokonała Deportivo Alaves.

Gole oczekiwane 1.44 0.20

Podsumowując sytuację drużyn Granada CF i Deportivo Alaves, przed meczem Deportivo Alaves zajmowało 14. miejsce w tabeli, mając na koncie 8 wygranych, 8 remisów i 14 porażek, co daje im łącznie 32 punkty. Natomiast Granada CF znajdowała się na 19. miejscu w tabeli, mając na koncie tylko 2 wygrane, 8 remisów i aż 20 porażek, co daje im zaledwie 14 punktów. W tym konkretnym meczu zwyciężyła drużyna Granady CF, zdobywając tym samym dodatkowe 3 punkty. Aktualnie tabela prezentuje się następująco: Granada CF posiada teraz 17 punktów, natomiast Deportivo Alaves nadal utrzymuje swoje miejsce z wynikiem 32 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Granadą CF a Deportivo Alaves, możemy już zaplanować kolejne spotkania obydwóch drużyn. Mecz pomiędzy Athleticem Bilbao a Granadą CF odbędzie się 19 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie San Mamés Barria w Bilbao. Natomiast Deportivo Alaves zmierzy się z Atletico Madryt 21 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz.