piłka nozna

Autor: pixabay.com

Napięty remis ŁKS-u z Rakowem w meczu 25. kolejki Ekstraklasy

2024-03-17 7:00

W dniu 17 marca 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim ŁKS w Łodzi odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami ŁKS Łódź i Raków Częstochowa. Spotkanie to było częścią 25 kolejki Ekstraklasy. Ostatecznie, po zaciętej walce, obie drużyny zakończyły mecz remisem 1:1.

Poprzednie mecze ŁKS Łódź - Raków Częstochowa

W trzech ostatnich meczach pomiędzy ŁKS-em Łódź a Rakowem Częstochowa padło łącznie 8 goli. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Mosir w Łodzi dnia 14 lipca 2020 roku, a wynik brzmiał ŁKS Łódź: 3, Raków Częstochowa: 2. Drugi mecz rozegrano na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie dnia 16 września 2023 roku, a zakończył się wynikiem Raków Częstochowa: 1, ŁKS Łódź: 0. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Miejski Lks Lodz w Łodzi dnia 2 listopada 2023 roku i zakończył się wynikiem ŁKS Łódź: 0, Raków Częstochowa: 2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Raków Częstochowa: 5, ŁKS Łódź: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu ŁKS-u Łódź z Rakowem Częstochowa zakończyła się wynikiem 0:0. W 39 minucie doszło do zmiany w drużynie Rakowa Częstochowa - na boisko wszedł zawodnik Drachal, zastępując Tudora. Trzy minuty później żółtą kartkę otrzymał Balic z drużyny ŁKS Łódź.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Rakowem Częstochowa, który odbył się w Łodzi, obie drużyny nie zdołały zdobyć gola w pierwszej połowie. Jednak sytuacja zmieniła się w 69 minucie, kiedy to gracz o nazwisku Dani Ramirez strzelił gola dla zespołu ŁKS-u Łódź. W 74 minucie żółtą kartkę otrzymał Bobek z drużyny ŁKS-u Łódź.

W odpowiedzi na to, w 77 minucie doszło do zmiany w drużynie Rakowa Częstochowa - Zwolinski wszedł na boisko, zastępując Yeboaha. W 83 minucie Mlynarczyk z drużyny ŁKS-u Łódź otrzymał żółtą kartkę. W 86 minucie nastąpiły trzy zmiany - Barath wszedł na boisko zastępując Nowaka, Papanikolaou zastąpił Berggrena, a Glowacki wszedł za Balica. W doliczonym czasie gry (90+1 minuta) żółte kartki otrzymali Kochergin i Papanikolaou z drużyny Rakowa Częstochowa. W 90+4 minucie Koprowski wszedł na boisko za Ramireza, a Tejan otrzymał żółtą kartkę.

W 90+7 minucie gracz o nazwisku Papanikolaou strzelił gola dla zespołu Rakowa Częstochowa. Mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie bramki zdobyli Dani Ramirez dla ŁKS-u Łódź oraz Papanikolaou dla Rakowa Częstochowa.

Procent dokładnych podań 73% 77%

Raków Częstochowa przed meczem zajmowała 4. miejsce w tabeli, co świadczyło o ich dobrej formie i wynikach. Do tej pory drużyna Rakowa wygrała 12 mecze, zremisowała 7 mecze, a 5 przegrała, co dało im sumę punktów wynoszącą 43. Natomiast ŁKS Łódź przed meczem znajdował się na 18. miejscu w tabeli, co sugeruje słabe wyniki drużyny. Do tej pory ŁKS wygrał tylko 4 mecze, zremisował 4 mecze, a przegrał aż 16 spotkań, co przełożyło się na sumę punktów równą 16. W tym konkretnym meczu obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualnie tabela prezentuje się następująco: ŁKS Łódź ma teraz 17 punktów, natomiast Raków Częstochowa posiada już 44 punkty.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między ŁKS-em Łódź a Rakowem Częstochowa, już wiadomo, kiedy odbędą się kolejne spotkania obydwóch zespołów. Mecz Jagiellonii z ŁKS-em Łódź zaplanowany jest na dzień 30 marca 2024 roku o godzinie 14:00. Spotkanie to będzie miało miejsce na stadionie Miejskim w Białymstoku. Natomiast mecz Rakowa Częstochowa z Ruchem Chorzów zostanie rozegrany tego samego dnia o godzinie 11:30 na stadionie Miejskim Piłkarski Raków w Częstochowie.