piłka nozna

Autor: pixabay.com Mecz piłkarski

Pogrom na boisku, Legia Warszawa pokonuje Piasta Gliwice 3:1

2024-03-17 7:00

W dniu 17 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Warszawie odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice. W ramach 25 kolejki Ekstraklasy, Legia Warszawa triumfowała z wynikiem 3:1 nad drużyną z Gliwic.

Poprzednie mecze Legia Warszawa - Piast Gliwice

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice, suma goli wyniosła 5. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Miejskim Legii Warszawa Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu 5 sierpnia 2022 roku, gdzie Legia Warszawa wygrała 2:0. Drugi mecz odbył się na stadionie Miejskim w Gliwicach w dniu 19 lutego 2023 roku, a zwycięstwo przypadło Legii Warszawa, która wygrała 1:0. Ostatni mecz miał miejsce również na stadionie Miejskim w Gliwicach w dniu 16 września 2023 roku i zakończył się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Legia Warszawa: 4, Piast Gliwice: 1

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice zakończyła się wynikiem 2:1 dla Legii. W 17 minucie Josue zdobył gola dla drużyny gospodarzy, a Miguelito otrzymał żółtą kartkę w tej samej minucie. Elitim z Legii otrzymał żółtą kartkę w 24 minucie. W 33 minucie Piasecki strzelił gola dla Piasta Gliwice, natomiast w 41 minucie Gual zdobył drugiego gola dla Legii Warszawa.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice, który odbył się w Warszawie, gospodarze zdołali utrzymać swoją przewagę. Po pierwszej połowie wynik był 2:1 na korzyść Legii Warszawa.

Jednak już w 47 minucie Gual strzelił kolejnego gola dla drużyny Legii, podwyższając wynik na 3:1. W 60 minucie Ribeiro z drużyny Legii otrzymał żółtą kartkę za faul. Niestety dla gospodarzy, w 64 minucie Wszolek został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić boisko. W odpowiedzi na to, trener Legii Warszawa dokonał zmiany w składzie i w 66 minucie Kapuadi wszedł na boisko zastępującego Guala. Również trener Piasta Gliwice dokonał dwóch zmian: Kadzior wszedł za Mokwę w 67 minucie, a Szczepański zastąpił Chrapka.

W dalszej części meczu obydwie drużyny otrzymały żółte kartki - Josue z Legii Warszawa w 74 minucie oraz Pyrka z Piasta Gliwice. W końcowych minutach spotkania trener Legii Warszawa dokonał jeszcze dwóch zmian: Celhaka wszedł za Josue w 83 minucie, a Jedrzejczyk zastąpił Morishitę w 90 minucie. Trener Piasta Gliwice również dokonał jednej zmiany - Gvilia wszedł za Mosora w 88 minucie. Ostateczny wynik meczu to Legia Warszawa: 3, Piast Gliwice: 1.

Pomeczowe podsumowanie

Legia Warszawa przed meczem zajmowała 7. miejsce w tabeli, wygrywając dotychczas 10 meczy, remisując 8 razy i przegrywając 6 spotkań. Ich suma punktów wynosiła 38. Natomiast Piast Gliwice znajdował się na 12. miejscu, wygrywając 5 razy, remisując 13 razy i przegrywając 6 meczów. Ich suma punktów wynosiła 28. W tym konkretnym meczu Legia Warszawa zwyciężyła i zdobyła dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie sumę punktów równą 41. Piast Gliwice natomiast nie zdobył żadnych punktów i pozostaje z sumą punktów równą 28.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Legią Warszawa a Piastem Gliwice, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Legią Warszawa odbędzie się 1 kwietnia 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrze. Natomiast Piast Gliwice zmierzy się z Śląskiem Wrocław 30 marca 2024 roku o godzinie 16:30 na stadionie Miejskim w Gliwicach.