Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Remis Legii Warszawa z Jagiellonią

2024-04-07 8:00

W dniu 07-04-2024 odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Legią Warszawa a Jagiellonią w ramach 27 kolejki Ekstraklasy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 17:30. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, co zaowocowało remisem 1:1.

Poprzednie mecze Legia Warszawa - Jagiellonia

W ostatnich trzech meczach między Legią Warszawa a Jagiellonią padło łącznie 15 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Miejskim w Białymstoku dnia 29 października 2022 roku, gdzie Jagiellonia zdobyła 2 gole, a Legia Warszawa aż 5. Drugi mecz odbył się na stadionie Miejskim Legii Warszawa Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie dnia 12 maja 2023 roku, gdzie Legia Warszawa strzeliła 5 goli, a Jagiellonia tylko jeden. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Miejskim w Białymstoku dnia 1 października 2023 roku, gdzie Jagiellonia wygrała z wynikiem 2:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Jagiellonia: 5, Legia Warszawa: 10

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Legia Warszawa z Jagiellonią, który odbywał się w Warszawie, gospodarze zdobyli prowadzenie. W 30 minucie meczu piłkarz o nazwisku Gual strzelił bramkę dla drużyny Legii Warszawa. Po pierwszej połowie wynik był następujący: Legia Warszawa 1, Jagiellonia 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Legią Warszawa a Jagiellonią, który odbył się w Warszawie, obie drużyny miały wiele zmian personalnych. W 54 minucie zawodnik Naranjo wszedł na boisko zastępując Hansena w drużynie Jagiellonii. W 66 minucie Jedrzejczyk zastąpił Pankova, a Kapustka zastąpił Pekharta w drużynie Legii Warszawa.

W 80 minucie Caliskaner wszedł na boisko zastępując Saceka, a Kubicki zastąpił Pululu w drużynie Jagiellonii. Również w 80 minucie Rosolek wszedł na boisko zastępując Guala, a Zyba zastąpił Celhaka w drużynie Legii Warszawa. W 83 minucie Imaz strzelił gola dla Jagiellonii, doprowadzając do remisu 1:1. W 87 minucie Dieguez otrzymał żółtą kartkę w drużynie Jagiellonii. W ostatnich minutach meczu trenerzy obydwu drużyn dokonali kolejnych zmian personalnych - Kupisz wszedł na boisko zastępując Nene, a Stojinovic zastąpił Marczuka.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1, gdzie jedynego gola dla Legii Warszawa strzelił w pierwszej połowie, a w drugiej połowie Jagiellonia zdołała wyrównać.

Pomeczowe podsumowanie

Na podstawie dostarczonych informacji można stwierdzić, że przed meczem drużyna Jagiellonii zajmowała pierwsze miejsce w tabeli, a Legia Warszawa piąte miejsce. Jagiellonia wygrała 15 meczy, zremisowała 6 i przegrała 5, co dało im sumę 51 punktów. Z kolei Legia Warszawa wygrała 12 meczy, zremisowała 8 i przegrała 6, co daje im sumę 44 punktów. W meczu obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja w tabeli prezentuje się następująco: Legia Warszawa ma teraz 45 punktów, a Jagiellonia ma ich 52.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Legią Warszawa a Jagiellonią, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie. Natomiast mecz Jagiellonii z Cracovią Kraków zostanie rozegrany 14 kwietnia 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim w Białymstoku.