Piłka nożna

Autor: pixabay.com Mecz piłki nożnej, akcja bramkowa

Skromne zwycięstwo Lecha nad Pogonią w meczu 27 kolejki Ekstraklasy

2024-04-07 8:00

W dniu 07-04-2024 na stadionie Enea w Poznaniu odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin. Spotkanie, które było częścią 27 kolejki Ekstraklasy, rozpoczęło się o godzinie 15:00. Ostatecznie to Lech Poznań zdobył zwycięstwo, pokonując Pogoń Szczecin wynikiem 1:0.

Poprzednie mecze Lech Poznań - Pogoń Szczecin

W trzech ostatnich meczach między Lechem Poznań a Pogonią Szczecin suma goli wyniosła 10. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie w Poznaniu w dniu 2 kwietnia 2023 roku, zakończył się remisem 2:2. Drugi mecz odbył się na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie w dniu 1 października 2023 roku, a Pogoń Szczecin wygrała go wynikiem 5:0. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Enea w Poznaniu w dniu 27 lutego 2024 roku, gdzie Pogoń Szczecin zwyciężyła 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Lech Poznań: 2, Pogoń Szczecin: 8

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Lech Poznań z Pogonią Szczecin, który odbywał się w Poznaniu, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. W trzeciej minucie zawodnik Pogoni Szczecin, Bichakhchyan, otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin, który odbył się w Poznaniu, gospodarze zdołali zdobyć jednego gola, ustalając tym samym wynik na 1:0 dla siebie. W 63 minucie trener Lecha Poznań zdecydował się na zmianę w swojej drużynie - Kvekveskiri wszedł na boisko, zastępując Sousę. Kilka minut później, w 70 minucie, trener Pogoni Szczecin również dokonał zmiany - Gamboa wszedł na boisko, zastępując Gorgona. W 75 minucie kolejna zmiana w drużynie Lecha Poznań - Pereira wszedł na boisko, zastępując Czerwińskiego.

Również w tej samej minucie Szymczak wszedł na boisko, zastępując Velde. W 77 minucie to właśnie Ishak strzelił gola dla Lecha Poznań, dając swojej drużynie prowadzenie. W odpowiedzi trener Pogoni Szczecin dokonał zmiany w składzie - Przyborek wszedł na boisko, zastępując Bichakhchyana. W 85 minucie kolejne dwie zmiany w drużynie Pogoni Szczecin - Zahovic wszedł na boisko, zastępując Kurzawę, a Zech zastąpił Wahlqvista. W 89 minucie trener Lecha Poznań dokonał ostatniej zmiany - Dziuba wszedł na boisko, zastępując Ba Loua.

W tej samej minucie Przyborek z drużyny Pogoni Szczecin otrzymał żółtą kartkę. Cały mecz zakończył się wynikiem: Lech Poznań: 1, Pogoń Szczecin: 0.

Pomeczowe podsumowanie

Lech Poznań przed meczem zajmował 4. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrał 12 spotkań, zremisował 9 i przegrał 5. Suma ich punktów wynosiła 45. Drużyna Pogoń Szczecin zajmowała natomiast przed meczem 6. miejsce w tabeli. Do tej pory wygrała 13 meczy, zremisowała 5 i przegrała 8. Suma ich punktów wynosiła 44. W tym konkretnym meczu zwyciężył Lech Poznań, zdobywając tym samym kolejne 3 punkty. Aktualnie Lech Poznań ma więc na swoim koncie już 48 punktów, natomiast Pogoń Szczecin pozostaje przy sumie punktów równych 44.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Lech Poznań po rozegranym meczu z Pogonią Szczecin przystępuje do kolejnego starcia. Ich następny mecz odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Tym razem zmierzą się z drużyną Puszczy Niepołomice. Natomiast Pogoń Szczecin również nie zwalnia tempa i szykuje się do kolejnego pojedynku. Ich następny mecz został zaplanowany na 12 kwietnia 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Przeciwnikiem będzie drużyna Ruch Chorzów. Oba te spotkania zapowiadają się bardzo interesująco, a kibice z pewnością będą trzymać kciuki za swoje ulubione zespoły.