Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wielkie emocje w meczu HJK Helsinki - Aberdeen, wynik 2:2

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku na stadionie Bolt Arena w Helsinkach odbył się mecz grupy G Ligi Konferencji Europy pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Aberdeen. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:45. Wynik tego pojedynku to remis 2:2, gdzie obie drużyny zdobyły po 2 bramki.

Poprzednie mecze HJK Helsinki - Aberdeen

W ostatnim czasie między drużynami HJK Helsinki a Aberdeen odbył się jeden mecz. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Pittodrie w miejscowości Aberdeen w dniu 5 października 2023 roku. Wynik tego meczu to remis, gdzie drużyna Aberdeen zdobyła 1 bramkę, a HJK Helsinki również zdobyła 1 bramkę.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu HJK Helsinki z Aberdeen zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. W 16 minucie bramkę dla HJK Helsinki zdobył Bande po asyście Peltola, a w 33 minucie Hostikka podwyższył prowadzenie po podaniu Lingmana. Jednak w 41 minucie Aberdeen odpowiedział bramką zdobytą przez MacDonalda. W ostatniej minucie pierwszej połowy, czyli w 42 minucie, żółtą kartkę otrzymał Connor Barron z drużyny Aberdeen za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy HJK Helsinki a Aberdeen, który odbył się w Helsinkach, gospodarze utrzymali prowadzenie zdobyte w pierwszej połowie. Wynik na przerwę brzmiał HJK Helsinki 2, Aberdeen 1.

Początek drugiej połowy przyniósł zmiany w drużynie Aberdeen. W 46 minucie McGrath wszedł na boisko, zastępując Duncana, a Sokler zastąpił Gueye'a. Jednak to Aberdeen szybko odpowiedział i w 56 minucie Duk zdobył bramkę po asyście Jensena, doprowadzając do remisu. W 67 minucie trener HJK Helsinki postanowił dokonać zmiany i Hetemaj wszedł na boisko, zastępując Kanellópoulosa. Kilka chwil później kolejne zmiany w drużynie gospodarzy - Ollila zastąpił Banda, a Raitala Hostikkę.

W 74 minucie trener Aberdeen również dokonał dwóch zmian - Devlin wszedł na boisko za Milne'a, a Miovski zastąpił Duka. W tym samym czasie trener HJK Helsinki wprowadził Olusanyę za Halme'a. W końcowych minutach meczu arbiter ukarał żółtymi kartkami zawodników obu drużyn za niesportowe zachowanie - Devlina z Aberdeen w 84 minucie, Keskinena z HJK Helsinki w 86 minucie oraz Lingmana z HJK Helsinki w doliczonym czasie gry. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, co oznacza, że obie drużyny zdobyły po jednym punkcie.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół HJK Helsinki rozegrał łącznie 7 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Z tego 5 meczów odbyło się w fazie grupowej, a 2 we wcześniejszych fazach. W sumie wygrali 1 mecz, zremisowali 2 razy i przegrali 4 razy. Zdobyli w sumie 8 goli, z czego na swoim boisku zdobyli ich 6. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na swoim boisku to zwycięstwo 2-0.

Na wyjazdach rozegrali 3 mecze i zdobyli na nich tylko 2 gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez HJK Helsinki na mecz wynosiła 1,1. Zespół Aberdeen rozegrał natomiast w ramach Ligi Konferencji Europy łącznie 5 meczów, wszystkie w fazie grupowej. Nie udało im się wygrać żadnego z tych meczów, zremisowali za to trzykrotnie i przegrali dwa razy. Zdobyli w sumie również 8 goli. Na swoim boisku rozegrali tylko dwa mecze i zdobyli tam trzy gole.

Natomiast na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich pięć goli. Średnia ilość goli zdobywanych przez Aberdeen na mecz wynosiła więc 1,6.

Tabela Grupa G:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 PAOK 4 1 0 12 8 4 13
2 Eintracht Frankfurt 3 0 2 11 5 6 9
3 Aberdeen 0 3 2 8 10 -2 3
4 HJK Helsinki 0 2 3 5 13 -8 2

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między HJK Helsinki a Aberdeen, możemy przedstawić informacje o kolejnych spotkaniach obydwóch drużyn. Mecz PAOK z HJK Helsinki odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Toumbas w Salonikach. Natomiast mecz Aberdeen z Eintrachtem Frankfurt również odbędzie się tego samego dnia i o tej samej godzinie, jednak na stadionie Pittodrie w Aberdeen.