piłka nożna, bramkarz

Autor: Bartosz Orliński / AI

Wielkie emocje w meczu Union Berlin - Real Madryt, Joselu strzela dwie bramki

2023-12-12 23:06

W dniu 12-12-2023 o godzinie 21:00 na stadionie Olympiastadion w Berlinie odbył się mecz pomiędzy Unionem Berlin a Realem Madryt w ramach Rundy 6 Grupy C Ligi Mistrzów UEFA. Ostateczny wynik tego spotkania to 3:2 dla Realu Madryt.

Poprzedni mecz między Unionem Berlin a Realem Madryt

W meczu rozegranym na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie, Real Madryt pokonał Union Berlin 1:0. Spotkanie odbyło się 20 września 2023 roku o godzinie 18:45. Jedyną bramkę zdobył zespół gospodarzy, zapewniając sobie zwycięstwo.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Unionu Berlin z Realem Madryt zakończyła się wynikiem 1:1. W 35 minucie sędzia ukarał żółtą kartką zawodnika Bellinghama z drużyny Real Madryt za niesportowe zachowanie, a także zawodnika Khediry z drużyny Union Berlin za podobne przewinienie. W doliczonym czasie gry, czyli w 45+1 minucie, piłkarz o nazwisku Volland strzelił gola dla zespołu Unionu Berlin. Natomiast w samej 45 minucie zawodnik Modric z drużyny Real Madryt nie trafił rzutem karnym.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Unionu Berlin z Realem Madryt padły trzy gole, co zmieniło wynik spotkania. Po pierwszej połowie, w której obie drużyny zdobyły po jednym golu, druga część meczu była pełna emocji i zmian personalnych.

W 46 minucie trener Realu Madryt zdecydował się na zmianę w składzie - Toni Kroos wszedł na boisko, zastępując Valverde'a. W 55 minucie Alaba otrzymał żółtą kartkę za holding. W 61 minucie Joselu strzelił gola dla Realu Madryt, dając swojej drużynie prowadzenie. W odpowiedzi Union Berlin dokonał trzech zmian w składzie - Becker wszedł za Jaeckela, Kral za Khedirę oraz Laidouni za Gosensa. Niestety dla Union Berlin, w 72 minucie Joselu ponownie wpisał się na listę strzelców, powiększając przewagę Realu Madryt.

W 76 minucie Laidouni otrzymał żółtą kartkę za tripping. W kolejnych minutach trenerzy obydwóch drużyn dokonali kilku zmian personalnych - Diaz wszedł za Rodrygo w drużynie Realu Madryt, a Aaronson zastąpił Vollanda oraz Trimmel Juranovica w zespole Unionu Berlin. W 85 minucie Kral zdobył gola dla Unionu Berlin, zmniejszając straty. Jednak w 89 minucie Ceballos strzelił kolejnego gola dla Realu Madryt, ustalając wynik na 3:2 dla hiszpańskiej drużyny. W ostatniej minucie Paz wszedł na boisko, zastępując Ceballosa w drużynie Realu Madryt.

Gole oczekiwane 0.90 2.85

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Union Berlin rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA łącznie 5 meczów. Nie odniósł żadnego zwycięstwa, zremisował 2 razy i przegrał 3 razy. W sumie zdobył 4 gole. Zespół rozegrał 2 mecze na własnym boisku, na których zdobył łącznie 2 gole. Na wyjazdach rozegrał 3 mecze i zdobył na nich również 2 gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez Union Berlin w meczu wynosiła 0,8.

Zespół Real Madryt rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA również 5 meczów. Wygrał wszystkie pięć spotkań, nie zanotowując ani jednej porażki ani remisu. Łącznie zdobyli oni imponującą liczbę 13 goli. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze, na których strzelili aż osiem goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo z wynikiem 3-0. Na wyjazdach rozegrali dwa mecze i zdobyli na nich pięć goli.

Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo z wynikiem 2-3. Średnia ilość goli zdobywanych przez Real Madryt w meczu wynosiła 2,6.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty