piłka nożna

Autor: pixabay.com

Wspaniałe zwycięstwo Realu nad Almerią - 3:2 w meczu 21. kolejki La Liga

2024-01-21 7:00

W 21. kolejce La Liga, Real Madryt zmierzył się z Almerią na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:15 w dniu 21-01-2024. W tym spotkaniu Real Madryt zdobył 3 gole, podczas gdy Almeria strzeliła 2 gole.

Poprzednie mecze Real Madryt - Almeria

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Realem Madryt a Almerią, Real Madryt odniósł dwie wygrane. Pierwszy mecz rozegrany na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w miejscowości Almería zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść Realu Madryt. Drugi mecz, który odbył się na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie, zakończył się zwycięstwem Realu Madryt 4:2. Ostatni mecz, również rozegrany na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w Almeríi, zakończył się wynikiem 1:3 na korzyść Realu Madryt. W sumie w tych trzech meczach padło łącznie 16 goli. Stosunek bramek w rozegranych meczach Almeria: 4, Real Madryt: 9

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Real Madryt z Almerią, która odbyła się w Madrycie, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Natomiast drużyna Almerii była bardzo skuteczna i strzelił aż dwie bramki. W pierwszej minucie meczu gracz o nazwisku Ramazani wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik na korzyść Almerii. Następnie, w 43 minucie spotkania, to Gonzalez zdobył kolejnego gola dla swojego zespołu. Po pierwszej połowie Real Madryt przegrywa z Almerią 0:2.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Real Madryt zmierzył się z Almerią.

Po pierwszej połowie, w której Almeria prowadziła 2:0, Real Madryt zdołał odwrócić losy spotkania i wygrać 3:2. Na początku drugiej połowy trener Realu Madryt dokonał trzech zmian w składzie. Gracz Diaz wszedł na boisko, zastępując Fernandeza, Garcia zastąpił Mendy'ego, a Joselu Rodrygo. W 53 minucie zawodnik Almerii, Ramazani, otrzymał żółtą kartkę za faul. Kilka minut później Bellingham strzelił gola dla Realu Madryt w 56 minucie.

W 64 minucie dwóch zawodników Almerii - Garitano i Lopy - otrzymał żółte kartki za faule. Trzy minuty później Vinicius Junior zdobył gola dla Realu Madryt, doprowadzając do remisu. W 70 minucie trener Almerii dokonał trzech zmian w składzie, a trener Realu Madryt wprowadził Ceballosa na boisko. W 75 minucie Pozo z drużyny Almerii otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 77 minucie Bellingham strzelił gola dla Realu Madryt, jednak po weryfikacji systemem VAR gol został anulowany z powodu spalonego.

W 83 minucie trener Almerii dokonał kolejnej zmiany, a trener Realu Madryt wprowadził Camavingę na boisko. W 84 minucie Gonzalez z drużyny Almerii otrzymał żółtą kartkę za faul. W doliczonym czasie gry Garitano i Camavinga otrzymali żółte kartki za brutalność. W ostatnich minutach meczu Carvajal strzelił gola dla Realu Madryt, ustalając wynik na 3:2. Podsumowując, mecz pomiędzy Realem Madryt a Almerią zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść Realu Madryt.

Pomeczowe podsumowanie

Real Madryt jest jedną z najlepszych drużyn w lidze, zajmując przed meczem drugie miejsce w tabeli. Do tej pory wygrali 15 meczów, zremisowali 3 mecze i przegrali tylko jeden. Ich suma punktów wynosiła 48. W tym meczu zdobyli kolejne 3 punkty, co daje im aktualnie 51 punktów. Almeria natomiast zajmowała przed meczem ostatnie, dwudzieste miejsce w tabeli. Do tej pory nie odnieśli żadnego zwycięstwa, zremisowali 6 razy i przegrali aż 14 razy. Ich suma punktów wynosiła jedynie 6. W tym meczu nie zdobyli żadnych punktów, więc ich suma pozostaje bez zmian - nadal mają tylko 6 punktów. Podsumowując, Real Madryt jest drużyną dominującą w lidze, zajmując wysokie drugie miejsce i posiadając znacznie większą liczbę punktów od Almerii.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Realem Madryt a Almerią, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Las Palmas z Realem Madryt odbędzie się 27 stycznia 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria. Natomiast Almeria zmierzy się z Deportivo Alaves dzień wcześniej, czyli 26 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w Almería.