piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI Piłka w bramce

Wygrana Celty Vigo nad Sevillą 2:1

2024-03-17 7:00

W dniu 17 marca 2024 roku na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Sevillą a Celtą Vigo. Spotkanie, które miało miejsce o godzinie 14:00, było częścią 29. kolejki La Liga. Wynik tego starcia okazał się niekorzystny dla gospodarzy - Sevilla przegrała z Celtą Vigo wynikiem 1:2.

Poprzednie mecze Sevilla - Celta Vigo

W trzech ostatnich meczach między Sevillą a Celtą Vigo padło łącznie 8 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Abanca-Balaídos w miejscowości Vigo dnia 30 grudnia 2022 roku, a zakończył się remisem 1:1. Drugi mecz odbył się na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli dnia 7 kwietnia 2023 roku, również zakończony remisem, tym razem wynikiem 2:2. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo dnia 4 listopada 2023 roku i również zakończył się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Celta Vigo: 4, Sevilla: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Sevilli z Celtą Vigo zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść gospodarzy. W 18 minucie En Nesyri strzelił gola dla Sevilli, dając swojej drużynie prowadzenie. W 28 minucie doszło do zmiany w składzie Celty Vigo - Perez wszedł na boisko, zastępując Manquillo. W 29 minucie żółtą kartkę otrzymał Acuna z Sevilli za niesportowe zachowanie, a także Ramos za faul.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Sevilli z Celtą Vigo, który odbył się w Sewilli, doszło do kilku istotnych wydarzeń. W 56 minucie zawodnik Sevilli, Navas, otrzymał żółtą kartkę.

Pięć minut później trener Sevilli dokonał dwóch zmian w składzie - Lukebakio wszedł na boisko zastępując En Nesyriego, a Suso zastąpił Ocamposa. W 68 minucie trener Celty Vigo również dokonał dwóch zmian - Jailson wszedł na boisko zastępując Domingueza, a Starfelt zastąpił Sotelo. W 72 minucie piłkarz o nazwisku Perez strzelił gola dla drużyny Celty Vigo, doprowadzając do wyrównania wyniku. W odpowiedzi trener Sevilli dokonał dwóch kolejnych zmian - Jordan wszedł na boisko zastępując Torresa, a Pedrosa zastąpił Gudelja. Niestety dla kibiców Sevilli, w 78 minucie Larsen strzelił drugiego gola dla drużyny Celty Vigo, ustalając tym samym końcowy wynik meczu na 1:2 dla gości.

W ostatnich minutach spotkania trener Sevilli dokonał jeszcze jednej zmiany - Lamela wszedł na boisko zastępując Acunę. W doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie, Soumare z drużyny Sevilli otrzymał żółtą kartkę za holding. Cały mecz zakończył się wynikiem: Sevilla 1, Celta Vigo 2.

Gole oczekiwane 1.52 1.46

Sevilla i Celta Vigo to drużyny, które przed meczem zajmowały odpowiednio 15. i 17. miejsce w tabeli. Dotychczas Sevilla wygrała 6 meczy, zremisowała 10 razy i przegrała 12 spotkań, co dało im sumę 28 punktów. Natomiast Celta Vigo wygrała 5 meczy, zremisowała 9 razy i przegrała aż 14 spotkań, co dało im sumę 24 punktów. W tym konkretnym meczu zwyciężyła drużyna Celty Vigo, zdobywając tym samym dodatkowe 3 punkty. Po uwzględnieniu tych wyników aktualna tabela wygląda następująco: Sevilla - 28 punktów oraz Celta Vigo - 27 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Sevillą a Celtą Vigo, oba zespoły mają zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Sevillą a Getafe odbędzie się 30 marca 2024 roku o godzinie 13:00 na stadionie Coliseum w Getafe. Natomiast Celtę Vigo czeka pojedynek z Rayo Vallecano, który zostanie rozegrany 31 marca 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo.