Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Zwycięstwo Rakowa nad Sturmem Graz w Lidze Europy

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy drużynami Sturm Graz i Raków Częstochowa w ramach grupy D Ligi Europy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Merkur Arena w Grazu o godzinie 18:45. Wynik tego meczu to Sturm Graz 0, Raków Częstochowa 1.

Poprzednie mecze Sturm Graz - Raków Częstochowa

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Sturmem Graz a Rakowem Częstochowa. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Arcelormittal Park w miejscowości Sosnowiec w dniu 5 października 2023 roku. Wynik tego meczu to: Raków Częstochowa 0, Sturm Graz 1.

W meczu między Sturmem Graz a Rakowem Częstochowa w Grazie nie było większych niespodzianek, ponieważ żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki do przerwy, utrzymując wynik 0:0.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Sturmem Graz a Rakowem Częstochowa, który zakończył się wynikiem 0:0 po pierwszej połowie, doszło do kilku zmian personalnych w obu drużynach. W 61 minucie zawodnik Boving wszedł na boisko zastępując Włodarczyka w drużynie Sturmu Graz. Następnie, w 72 minucie Hierlander zastąpił Borkovića, a Kiteishvili Horvata również w drużynie gospodarzy. W 75 minucie trener Rakowa Częstochowa dokonał trzech zmian: Lederman wszedł za Kovacevicia, Piasecki za Crnaca, a Yeboah za Cebulę. W 76 minucie Kittel wszedł na boisko zastępując Nowaka.

W 81 minucie to Raków Częstochowa zdobyła bramkę dzięki Yeboahowi, który wykorzystał asystę Jean Carlosa. Wynik meczu wynosił więc Sturm Graz : 0, Raków Częstochowa : 1. Wkrótce po bramce obaj zawodnicy otrzymali żółte kartki - Fran Tudor z Rakowa Częstochowa za niesportowe zachowanie oraz Manprit Sarkaria z Sturmu Graz za podobne przewinienie. W dalszej części meczu trener Sturmu Graz dokonał dwóch zmian: Grgić wszedł za Prassa w 87 minucie, a Johnston zastąpił Gazibegovicia w 88 minucie. W 89 minucie David Affengruber z Sturmu Graz otrzymał żółtą kartkę za faul.

W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie, Plavsić wszedł na boisko zastępując Sorescu w drużynie Rakowa Częstochowa. W 90+2 minucie Plavsić również otrzymał żółtą kartkę za faul. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Sturm Graz : 0, Raków Częstochowa : 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Sturm Graz rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 1 mecz, zremisowali 1 mecz i przegrali 3 mecze. Łącznie zdobyli 4 gole, z czego 3 gole strzelili na swoim boisku podczas trzech rozegranych tam meczów. Na wyjazdach zdobyli tylko 1 gola w dwóch rozegranych meczach, a najwyższy wynik, jaki osiągnęli na wyjeździe to 0-1. Średnio zdobywają oni 0.8 gola na mecz. Zespół Raków Częstochowa również rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 1 mecz, zremisowali 1 mecz i przegrali 3 mecze. Łącznie zdobyli tylko 3 gole, z czego jeden gol strzelili na swoim boisku podczas dwóch rozegranych tam meczów.

Na wyjazdach zdobyli natomiast dwa gole w trzech rozegranych tam meczach, a najwyższy wynik, jaki osiągnęli na wyjeździe to również 0-1. Średnio zdobywają oni tylko 0.6 gola na mecz.

Tabela Grupa D:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Atalanta 3 2 0 8 4 4 11
2 Sporting CP 2 2 1 7 6 1 8
3 Sturm Graz 1 1 3 4 6 -2 4
4 Raków Częstochowa 1 1 3 3 6 -3 4

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Sturmem Graz a Rakowem Częstochowa, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Sportingiem CP a Sturmem Graz odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie José Alvalade w Lizbonie. Natomiast Raków Częstochowa zmierzy się z Atalantą tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Arcelormittal Park w Sosnowcu.