SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Kolejny mistrz na emeryturze. Michał Winiarski ogłosił zakończenie kariery!

Kolejny mistrz na emeryturze. Michał Winiarski ogłosił zakończenie kariery!

14.04.2017, godz. 13:14
Michał Winiarski
Michał Winiarski foto: CYFRASPORT

Po wielu latach sukcesów, tytułów i medali Michał Winiarski zdecydował się zakończyć sportową karierę. 240-krotny reprezentant Polski przechodzi na emeryturę, a jego pożegnanie odbędzie się podczas pierwszego meczu finałowego o mistrzostwo PlusLigi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Michał Winiarski to prawdziwa legenda polskiej siatkówki. W reprezentacji wystąpił łącznie 240 razy, a przez wiele lat pełnił funkcję kapitana biało-czerwonych. Jego największym sukcesem jest zdobycie mistrzostwa świata w 2014 roku oraz zwycięstwo w Lidze Światowej dwa lata wcześniej. W 2006 roku był też w drużynie, która wywalczyła srebro siatkarskiego mundialu.

W grze klubowej też osiągnął wiele. Trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Polski w barwach PGE Skry Bełchatów, a jako zawodnik Itas Diatec Trentino wygrał włoską Serie A oraz rozgrywki Ligi Mistrzów. W zespole z Bełchatowa łącznie spędził osiem lat.

W ostatnich dwóch sezonach 33-letni Winiarski zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi, które w największym stopniu wpłynęły na jego decyzję o zakończeniu kariery. Jego pożegnalnym meczem będzie pierwsze starcie finału PlusLigi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: