SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Dariusz Wdowczyk podał się do DYMISJI? Wisła Kraków dementuje informacje

Dariusz Wdowczyk podał się do DYMISJI? Wisła Kraków dementuje informacje

02.09.2016, godz. 10:39
Dariusz Wdowczyk
Dariusz Wdowczyk foto: CYFRASPORT

Coraz goręcej robi się pod Wawelem, a dokładnie przy Reymonta. W czwartek serwis "2x45.info" poinformował, że Dariusz Wdowczyk pożegnał się ze swoimi nielicznymi współpracownikami oraz piłkarzami, a następnie zrezygnował z funkcji szkoleniowca pierwszej drużyny. Jednak "Biała Gwiazda" w krótkim komunikacie zaprzeczyła tym doniesieniom.

- Też dotarły do nas takie rewelacje i jesteśmy zaskoczeni. Rozmawiałem w tej sprawie z członkami zarządu, ale nie wpłynęła do nich żadna rezygnacja, więc nie ma tematu - powiedział rzecznik prasowy Wisły Kraków, Damian Juszczyk. W czwartek Dariusz Wdowczyk miał pożegnać się z zawodnikami i pracownikami klubu, a następnie złożyć dymisję na ręce działaczy "Białej Gwiazdy". Wpływ na tą decyzję miało mieć zwolnienie jego asystenta Marcina Broniszewskiego i trenera bramkarzy Pawła Primela. 53-latek w poprzednim sezonie uratował zespół przed degradacją. Jego bilans to 9 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek.

Wisła Kraków w obecnym sezonie przeżywa kryzys sportowy i organizacyjny. 13-krotny mistrz Polski znajduje się na dnie tabeli LOTTO Ekstraklasy, a sytuacja finansowa jest nie do pozazdroszczenia. Świadczy o tym choćby wycofanie drużyny występującej w trzeciej lidze przez nowych właścicieli, czyli Towarzystwo Sportowe Wisła, które odkupiło klub z rąk Jakuba Meresińskiego oraz wspomnianych wcześniej osób ze sztabu szkoleniowego. Zdaniem "Gazety Krakowskiej" z Reymonta pożegnał się również dyrektor ośrodka treningowego w Myślenicach Kazimierz Antkowiak, analityk pierwszego zespołu Przemysław Pączko i magazynier Jan Batko.


autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: