Dawid Kownacki

Autor: Przemysław Szyszka Dawid Kownacki

Dawid Kownacki zapewnia triumf Lechowi. "Kolejorz" wraca na właściwy tor

2016-12-11 19:30

Lech Poznań pokonał 1:0 Koronę Kielce w pierwszym niedzielnym meczu 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze przez większość spotkania mieli przewagę, lecz nie potrafili udokumentować tego golem. Zrobił to dopiero w ostatnich minutach Dawid Kownacki, który zapewnił cenne trzy punkty swojej drużynie.

Lech Poznań przystępował do tego spotkania po porażce w poprzedniej kolejce z Jagiellonią Białystok. Zatem cel w niedzielne popołudnie był tylko jeden - trzy punkty przed własną publicznością z Koroną Kielce, która również uległa przed tygodniem Piastowi 0:1. "Kolejorz" miał przewagę od pierwszych minut meczu przy Bułgarskiej, lecz nie za wiele z tego wynikało, ponieważ piłka nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Zbigniewa Małkowskiego. Podopiecznym Nenada Bjelicy brakowało zarówno szczęścia i skuteczności.

Bardzo aktywny tego popołudnia był Szymon Pawłowski, który dwoił się i troił, ale brakowało wykończenia. Kibice zebrani na trybunach zaczęli się nieco niecierpliwić, swoje okazje mieli również goście, ale po uderzeniach Daniego Abalo i Nabila Aankoura z dobrej strony zaprezentował się Matus Putnocky. Widząc niemoc swoich podopiecznych Bjelica zdecydował się na wpuszczenie Dawida Kownackiego. Młody napastnik wykorzystał zgranie głową Marcina Robaka i oddał mocny strzał, a piłka wpadła pod poprzeczkę. Ten gol zapewnił Lechowi bardzo cenne trzy punkty w kontekście walki o mistrzostwo Polski.

Lech Poznań - Korona Kielce 1:0 (0:0)