Cracovia - Arka

Autor: CYFRA SPORT Cracovia - Arka

Ekstraklasa. Cracovia - Arka 1:1. Pasy oddalają się do grupy mistrzowskiej

2017-03-04 18:34

W pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki Ekstraklasy Cracovia zremisowała u siebie z Arką Gdynia 1:1. Gospodarzom bardzo zależało na zwycięstwie, bo ostatnio seryjnie gubili punkty. Tym razem znów nie udało się "Pasom" zgarnąć kompletu "oczek", choć mocno przeszkodził im sędzia.

W ostatnich trzech meczach ligowych Cracovia zdobyła tylko cztery punkty z dziewięciu i jeśli chciała jeszcze liczyć się w walce o awans do grupy mistrzowskiej, koniecznie potrzebowała kompletu oczek z Arką. A Gdynianie są ostatnio w dobrej formie, co potwierdzili w pierwszej połowie. Wynik spotkania w 42. minucie otworzył Przemysław Trytko.

Trzeba zaznaczyć, że wcześniej sędzia Gil nie uznał prawidłowej bramki Budzińskiego. Cracovia nie załamała się tą sytuacją i w drugiej połowie odrobiła straty. W 55. minucie Mihalik trafił na 1:1. Gospodarzy nie było stać na drugie trafienie.

Obie ekipy dopisały sobie po punkcie w tabeli, ale to nie jest dobra wiadomość dla "Pasów", które oddalają się od czołowej ósemki. Arka ma cztery "oczka" przewagi nad Cracovią.

Cracovia - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
Bramki: Mihalik 55 - Trytko 42

Cracovia: Sandomierski – Ferraresso (46. Vestenicky), Malarczyk (69. Polczak), Wołąkiewicz, Deleu – D. Dąbrowski, Budziński (C) – Wójcicki, Steblecki (46. Cetnarski), Mihalik – Krzysztof Piątek

Arka: Jałocha – Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak – Kakoko (63. Nalepa), Hofbauer – Marcus da Silva de Oliveira (C), Szwoch, Formella (71. Bozok) – Trytko (57. Siemaszko)

Żółte kartki: Wołąkiewicz - Marciniak, Szwoch