SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ruch Chorzów dostał licencję na I ligę, ale...

Ruch Chorzów dostał licencję na I ligę, ale...

23.06.2017, godz. 17:28
Ruch Chorzów otrzymał licencję
Ruch Chorzów dostał licencję na grę w I lidze, ale sezon zacznie z ujemnymi punktami foto: CYFRA SPORT

Ruch Chorzów zagra w przyszłym sezonie w I lidze! "Niebiescy" od kilku tygodni drżeli o licencję po tym, jak na jaw wyszły nieprawidłowości w wypłacaniu premii zawodnikom. Ostatecznie w piątek PZPN uznał, że zarzuty nie są na tyle poważne, by nie dopuścić jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów do rozgrywek. Postanowiono jednak, że już na starcie chorzowianie będą mieli kilka punktów mniej od rywali.

Ruch Chorzów z pewnością nie jest klubem, który dba o wypłacanie pieniędzy piłkarzom na czas. "Niebiescy" od kilku lat mają z tym problem i wreszcie sprawą zajął się PZPN. Przez kilka ostatnich tygodni Komisja ds. Licencji Klubowych, działająca przy futbolowej centrali, przyglądała się zaległościom finansowym Ruchu oraz spłacie raty Norymberdze za Mariusza Stępińskiego. W piątek podjęto decyzję w sprawie licencji dla chorzowian, którzy po poprzednim sezonie pożegnali się z Ekstraklasą.

Przeczytaj też: Jest decyzja w sprawie byłego prezesa Ruchu. Dariusz S. aresztowany!

Fani Ruchu mogą odetchnąć z ulgą. Ich pupile w kolejnych rozgrywkach zagrają nie w IV, a w I lidze. Komisja uznała, że "Niebiescy" mogą otrzymać licencję, ale należy ich ukarać w inny sposób. W związku z tym do kolejnych rozgrywek Ruch Chorzów przystąpi z pięcioma ujemnymi punktami. Oprócz tego klub musi zrealizować ugody zawarte z pracownikami oraz nie może płacić za wynagrodzenia więcej niż zadeklarowano w prognozie finansowej. Zajmujący się sprawami licencji w Polskim Związku Piłki Nożnej uznali, że do I ligi dopuszczony zostanie także Stomil Olsztyn. On swoje mecze będzie rozgrywał w Ostródzie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: