Dawid Kownacki - Lech Poznań

Autor: CYFRA SPORT Dawid Kownacki - Lech Poznań

Rzuty karne pogrążyły Termalikę! Lech postrzelał w Poznaniu

2017-02-10 23:37

Lech Poznań znakomicie zainaugurował rok 2017 w LOTTO Ekstraklasie. Po bardzo udanych i przede wszystkim obfitujących w gole sparingach przyszedł czas na rywalizację ligową, a już na sam początek "Kolejorz" musiał się mierzyć z rewelacją sezonu, czyli Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Gospodarze jednak pewnie wygrali 3:0, a wszystkie bramki padły po... rzutach karnych!

Lech chciał na ligowy początek roku potwierdzić, że świetna forma w meczach kontrolnych nie była przypadkiem. I miał na to doskonałego rywala, bo rewelację tego sezonu. Termalica jesienią imponowała przede wszystkim organizacją w defensywie i wielu drużynom ciężko było skruszyć mur postawiony przez Czesława Michniewicza. "Kolejorz" jednak szybko zabrał się do stopniowego rozbijania zasieków i ta taktyka przyniosła efekt.

W pierwszej połowie błysnął Dawid Kownacki. Podłączał się do rozegrania, wychodził do piłek i przede wszystkim stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Wyglądał jak snajper pełną gębą. Najpierw trafił w poprzeczkę, ale w 33. minucie udało mu się kopnąć do siatki. Kownacki wywalczył rzut karny, sam podszedł do "jedenastki" i pewnie zamienił ją na gola, a "Kolejorz" schodził na przerwę prowadząc 1:0. To był i tak najniższy wymiar kary, bo goście praktycznie w tym meczu nie istnieli.

Druga połowa tylko to potwierdziła. Lech spuścił z tonu, ale i tak dominował dość zdecydowanie. A powiew świeżości w poczynania gospodarzy wprowadził jeszcze Marcin Robak. Napastnik gospodarzy wyraźnie był głodny gry, bo w końcówce najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a niedługo później sam był faulowany w "szesnastce". Tym razem do piłki podszedł Darko Jevtić i też się nie pomylił. "Kolejorz" wygrał więc 3:0 po trzech rzutach karnych, ale mógł o wiele wyżej. Potwierdził tym samym mistrzowskie aspiracje. Jagiellonia, Lechia i Legia muszą się mieć na baczności!

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)

Bramki: Kownacki 33, Robak 89, Jevtić 95

Żółte kartki: Trałka - Misak, Osyra, Babiarz, Jovanović

Czerwona kartka: Putiwcew (dwie żółte)

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Nielsen, Wilusz, Kostewycz – Trałka (35. Tetteh), Gajos – Makuszewski (91. Wasielewski), Majewski, Jevtić – Kownacki (85. Robak)

Termalica Nieciecza: Pilarz – Pleva, Osyra, Putiwcew, Guilherme – Babiarz, Kupczak (75. D. Nowak) – Misak (46. Gergel), Stefanik (66. Kędziora), Jovanović – Gutkovskis