SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Cristiano Ronaldo spotkał się w Polsce z chłopcem, którego wybudził ze śpiączki [WIDEO i ZDJĘCIE]

Cristiano Ronaldo spotkał się w Polsce z chłopcem, którego wybudził ze śpiączki [WIDEO i ZDJĘCIE]

02.11.2016, godz. 20:50
Cristiano Ronaldo spotkał się z wybudzonym ze śpiączki chłopcem
foto: Twitter

Cristiano Ronaldo wielokrotnie udowadniał, że jest nie tylko świetnym piłkarzem, lecz także wielkim człowiekiem. Gwiazdor Realu Madryt swojego czasu, dość nieświadomie, uratował życie młodego Polaka, który ucierpiał w wypadku. Pomógł wybudzić go ze śpiączki. Przy okazji spotkania z Legią w Warszawie zaprosił swojego fana na krótkie spotkanie do hotelu w stolicy.

Trzy lata temu młody Dawid Pawlaczyk wracał rowerem do domu. Nastoletni fan Cristiano Ronaldo został potrącony przez samochód i zapadł w śpiączkę. Z każdym dniem rodzina miała coraz mniej nadziei, że chłopak wybudzi się i wróci do życia. Pomogła bardzo niekonwencjonalna metoda - lekarze puszczali Dawidowi komentarze spotkań, w których brał udział Ronaldo. Po trzech miesiącach, gdy CR7 strzelił gola dla reprezentacji Portugalii, chłopiec wybudził się ze śpiączki i teraz funkcjonuje normalnie.

O całej sprawie szybko dowiedział się jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. "Fakt" zorganizował Dawidowi wycieczkę na mecz do Madrytu, a po nim spotkał się ze swoim idolem. Cristiano Ronaldo wciąż pamięta o młodym Polaku i przy okazji meczu Ligi Mistrzów w Warszawie przeciwko Legii zaprosił fana na krótką pogawędkę w hotelu. Nie trudno się domyślić, że Dawid Pawlaczyk z propozycji skorzystał i po raz kolejny spotkał się z piłkarzem, któremu zawdzięcza nie tylko emocje piłkarskie, ale przede wszystkim życie.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: