Manchester City - Real Madryt

Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ Manchester City - Real Madryt

Liga Mistrzów 23/24

Real Madryt cierpiał 120 minut, ale wycierpiał awans do półfinału Ligi Mistrzów! Łunin absolutnym bohaterem

2024-04-17 23:54

Po pełnym emocji remisie 3:3 w pierwszym meczu nikt chyba się nie spodziewał tego, co działo się w rewanżu. City kompletnie zdominowało Real Madryt, choć to właśnie "Królewscy" jako pierwsi wyszli na prowadzenie w 12. minucie po golu Rodrygo. Później jednak mieli niezwykle mało szans na zdobycie bramki, natomiast gospodarze raz po raz zatrudniali Łunina. Do remisu doprowadzili jednak dopiero w drugiej połowie - po błędzie Rudigera De Bruyne trafił do siatki w 76. minucie. Wydawało się, że obrona Realu dalej będzie pękać, ale goście dotrwali do karnych, gdzie znów świetnie bronił Łunin, zatrzymują dwa strzały rywali. Decydującego karnego wykorzystał Rudiger, który tym samym odkupił błąd przy bramce i zmarnowaną stuprocentową sytuację w dogrywce. Tym samym Real Madryt zagra w półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium.

Manchester City - Real Madryt 1:1 (0:1) (4:4 w dwumeczu, 3:4 w rzutach karnych)

Bramki: De Bruyne (76') - Rodrygo (12')

Kartki: Grealish (59'), Gvardiol (61'), Rodri (90') - Carvajal (38'), Mendy (90 + 4')

City: Ederson - Walker, Dias, Akanji (Stones 112'), Gvardiol - Rodri, De Bruyne (Kovacić 112') - Silva, Foden, Grealish (Doku 72') - Haaland (Alvarez 91').

Real: Łunin - Carvajal (Militao 110'), Nacho, Rudiger, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos (79') - Rodrygo (Brahim Diaz 84'), Bellingham, Vinicius Jr. (Lucas Vazquez 102').

City – Real relacja NA ŻYWO Manchester City – Real Madryt dzisiaj 17.04 LIVE ONLINE

Spotkanie Manchesteru City z Realem Madryt już na etapie ćwierćfinału to prawdziwy cios dla kibiców tych drużyn. Z pewnością jest to zestawienie, które mogłoby pojawić się w finale – z jednej strony drużyna, która zdobyła rekordowe 14 Pucharów Europy i jedyna, która potrafiła obronić tytuł w Lidze Mistrzów (i to dwa razy z rzędu!), z drugiej zaś zespół, który od lat buduje skład za wielkie miliony by podbić Europę i któremu udało się to w poprzednim sezonie. I jak na „przedwczesny finał” przystało, mieliśmy w pierwszym meczu wiele emocji!

City – Real WYNIK NA ŻYWO Liga Mistrzów: City – Real RELACJA LIVE

W pierwszym starciu Manchester City wyszedł na prowadzenie już w 2. minucie, ale w 12. i 14. stracił dwie bramki i to Real miał przewagę! W drugiej części spotkania znów byliśmy świadkami dwóch szybkich goli – w 66. i 71. minucie do siatki „Królewskich” trafiali piłkarze drużyny przyjezdnej. Real ostatecznie zdołał jednak trafić na remis w 79. minucie i obie drużyny wchodzą w rewanż z czystą kartą – jak pamiętamy, nie ma już przewagi goli strzelonych na wyjeździe.