Michał Żyro będzie pauzował ponad rok? Polak kontuzjowany po BANDYCKIM ataku! [WIDEO]

2016-04-07 21:15

To jest prawdziwy dramat. Michał Żyro dopiero co wrócił do gry po urazie łydki, a znów jest kontuzjowany. I to bardzo poważnie. W meczu 40. kolejki Championship MK Dons - Wolverhampton rywal tak ostro zaatakował polskiego skrzydłowego, że bardzo mocno uszkodził mu kolano. Diagnoza jest porażająca - ucierpiały więzadła, a byłego zawodnika Legii Warszawa czeka nawet rok rozbratu z piłką! Jednak w czwartek angielski klub poinformował, że "rehabilitacja zajmie Polakowi rok, a może i więcej" powołując się na słowa szefa sztabu medycznego.

Michał Żyro nie będzie dobrze wspominał wtorkowego wieczoru. Reprezentant Polski wyszedł w pierwszym składzie Wolverhampton Wanderers na mecz 40. kolejki angielskiej Championship. Już po sześciu minutach jego zespół przegrywał 0:1 po golu samobójczym, ale to co najgorsze dla Polaka miało dopiero nadejść.

Michał Żyro kontuzjowany. Kibice i sportowcy wspierają Polaka

Niedługo przed przerwą Żyro pomknął za piłką lewym skrzydłem, ale jego szarżę bandyckim atakiem przerwał zawodnik rywali Antony Kay, który wyprostowaną nogą kopnął skrzydłowego prosto w kolano. Były gracz Legii spędził sporo czasu za linią boczną, a na drugą połowę już nie wyszedł. Z boiska został zniesiony na noszach.

Pierwsze diagnozy mówiły o zerwanym więzadle pobocznym strzałkowym w kolanie, a czarny scenariusz niestety się potwierdził. Żyrę czeka nawet roczna przerwa w grze! Wkrótce przejdzie operację, po której lekarze ocenią przybliżony termin powrotu na boisko.

W sieci natychmiast jednak pojawiło się mnóstwo wyrazów wsparcia dla byłego gracza Legii Warszawa. Żyrę pocieszali m.in. Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak czy Andrzej Wrona.