SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Michał Żyro będzie pauzował ponad rok? Polak kontuzjowany po BANDYCKIM ataku! [WIDEO]

Michał Żyro będzie pauzował ponad rok? Polak kontuzjowany po BANDYCKIM ataku! [WIDEO]

07.04.2016, godz. 19:15
1pub_Michał Żyro
Michał Żyro faulowany podczas meczu Milton Keynes Dons - Wolverhampton Wanderers 1-2 foto:

To jest prawdziwy dramat. Michał Żyro dopiero co wrócił do gry po urazie łydki, a znów jest kontuzjowany. I to bardzo poważnie. W meczu 40. kolejki Championship MK Dons - Wolverhampton rywal tak ostro zaatakował polskiego skrzydłowego, że bardzo mocno uszkodził mu kolano. Diagnoza jest porażająca - ucierpiały więzadła, a byłego zawodnika Legii Warszawa czeka nawet rok rozbratu z piłką! Jednak w czwartek angielski klub poinformował, że "rehabilitacja zajmie Polakowi rok, a może i więcej" powołując się na słowa szefa sztabu medycznego.

Michał Żyro nie będzie dobrze wspominał wtorkowego wieczoru. Reprezentant Polski wyszedł w pierwszym składzie Wolverhampton Wanderers na mecz 40. kolejki angielskiej Championship. Już po sześciu minutach jego zespół przegrywał 0:1 po golu samobójczym, ale to co najgorsze dla Polaka miało dopiero nadejść.

Michał Żyro kontuzjowany. Kibice i sportowcy wspierają Polaka

Niedługo przed przerwą Żyro pomknął za piłką lewym skrzydłem, ale jego szarżę bandyckim atakiem przerwał zawodnik rywali Antony Kay, który wyprostowaną nogą kopnął skrzydłowego prosto w kolano. Były gracz Legii spędził sporo czasu za linią boczną, a na drugą połowę już nie wyszedł. Z boiska został zniesiony na noszach.

Pierwsze diagnozy mówiły o zerwanym więzadle pobocznym strzałkowym w kolanie, a czarny scenariusz niestety się potwierdził. Żyrę czeka nawet roczna przerwa w grze! Wkrótce przejdzie operację, po której lekarze ocenią przybliżony termin powrotu na boisko.

W sieci natychmiast jednak pojawiło się mnóstwo wyrazów wsparcia dla byłego gracza Legii Warszawa. Żyrę pocieszali m.in. Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak czy Andrzej Wrona.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: