Reprezentacja Holandii

Autor: AP PHOTO Reprezentacja Holandii

Euro 2024: ćwierćfinał

Holandia – Turcja WYNIK. Holandia w półfinale! Długo przegrywali, wyszli na prowadzenie w kilka minut

2024-07-06 23:00

Holandia nie zaczęła najlepiej turnieju w Niemczech, wychodząc z "polskiej" grupy dopiero z trzeciego miejsca, mając na koncie 4 punkty. W 1/8 finału pewnie ograła Rumunię i wydawało się, że nabiera wiatru w żagle. Przez długie minuty w meczu z Turcją nie było tego widać, bowiem to Turcy wyszli na prowadzenie w 35. minucie meczu za sprawą Akaydina. W przerwie na boisko wszedł jednak Weghorst i choć bramki nie strzelił, to rozruszał atak Holandii, który zafundował rywalom piorunujące kilka minut - najpierw, w 70. minucie wyrównanie dał de Vrij, a sześć minut później samobójcze trafienie zanotował Muldur. Wynik do końca już nie uległ zmianie i to Holandia zagra z Anglią w półfinale Euro 2024.

Holandia – Turcja 2:1 (0:1)

Bramki: de Vrij (70'), Muldur (sam.) (76') - Akaydin (35')

Kartki: żółte: Simons (30'), Ake (55'), van Dijk (64') - Tosun (90 + 3') czerwone: Yildirim (90 + 6', poza boiskiem)

Holandia: Verbruggen - Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake (Veerman 74') - Schouten, Simons (Frimpong 87'), Reijnders (van de Ven 74') - Bergwijn (Weghorst 46'), Depay (Zirkzee 87'), Gakpo.

Turcja: Gunok - Muldur (Celik 82'), Akaydin (Tosun 82'), Bardakci, Kadioglu - Ozcan (Yokuslu 77'), Ayhan (Kilicsoy 89') - Yilmaz, Calhanoglu, Yildiz (Akturkoglu 77') - Guler.

Holandia - Turcja

Witamy w relacji na żywo z ostatniego ćwierćfinału Euro 2024, w którym Holandia zagra z Turcją o wejście do najlepszej czwórki w Europie. Start meczu o 21:00, bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Już niedługo dowiemy się, kto uzupełni grono półfinalistów Euro 2024. Mecz Holandia - Turcja wyłoni rywala dla Anglii, która po rzutach karnych wyeliminowała Szwajcarię.

W takim składzie zagrają dziś Holendrzy.

Z kolei tak zagrają Turcy.

Piłkarze wychodzą już na boisko, za chwilę hymny.

Hymny już za nami, za kilka minut zaczynamy.

1'

Grają!

1'

Wspaniały rajd Depaya z lewego skrzydła do środka, w końcu na 15. metrze zdecydował się na strzał, ale poślizgnął się i piłka poleciała wysoko nad bramką! To powinien być przynajmniej strzał celny!

4'

Odpowiada Turcja, Yildiz próbuje podania prostopadłego do Gulera, lecz robi to niecelnie.

5'

Dobra długa piłka do Muldura i jeszcze lepszy powrót Ake, który zabiera mu piłkę.

6'

Depay dostał piłkę na 11. metr z prawej strony, próbował się obrócić i uderzyć, jednak dobrze blokował go Akaydin.

9'

Sporo szarpanej gry, mimo to Holandia póki co lepsza, zdołała stworzyć sobie już dwie całkiem dobre okazje.

11'

Rajd Turcji, Kadioglu zgrywa do środka do Ozcana, ten strzela z ponad 20 metrów, jednak robi to niecelnie.

12'

Teraz zła centra Dumfriesa w pole karne Turcji z prawego skrzydła. Gunok zacznie od bramki.

15'

Reijnders próbował górą do Gakpo w pole karne, ten jednak był na spalonym.

15'

W starciu z Gakpo ucierpiał Akaydin, chwila przerwy.

17'

Gakpo zatrzymany na około 25. metrze przed bramką Turcji, a akcja zapowiadała się naprawdę groźnie.

20'

Gakpo znów powalony i znów Clement Turpin nie gwiżdże. Obrońcy Turcji nieźle sobie z nim radzą.

21'

Yilmaz ruszył z dobrym rajdem prawym skrzydłem, zagrał przed bramkę, lecz tam czujnie wybił de Vrij.

21'

Jeszcze rożny dla Turcji, Guler dośrodkowuje, jednak Verbruggen wychodzi i spokojnie łapie piłkę.

24'

Holandia próbuje ataku pozycyjnego, Turcy szukają kontr, lecz od kilku chwil nikomu nie wychodzi za bardzo ni jedno, ni drugie.

26'

Yilmaz wywalczył rzut rożny w walce z van Dijkiem.

26'

Centra z narożnika wybita przez obronę Holandii. Oranje znów w ataku pozycyjnym.

27'

Zbyt mocne zagranie van Dijka górą do Dumfriesa. Piłka dla Turcji.

29'

Calhanoglu mocno zagrywa w pole karne z rzutu wolnego, Bardakci dopada do piłki i uderza ponad bramką! To była najlepsza okazja Turcji.

30'

Simons dostaje żółtą kartkę za faul na Muldurze - Holender nastąpił nogą na kostkę rywala.

31'

Rzut wolny dla Turcji z około 20-25 metrów od bramki Holandii.

32'

Verbruggen wypiąstkowuje dośrodkowanie z wolnego od Calhanoglu.

33'

Muldur obija Ake i wywalczył rzut rożny z prawej strony boiska.

34'

Centra Gulera wybija przez van Dijka. Jeszcze próbował strzelać Yildiz zza pola karnego, lecz robi to niecelnie.

35'

GOOOOOOOOOL! AKAYDIN DLA TURCJI NA 1:0!

36'

Guler otrzymał piłkę z prawej strony boiska, dogrywa z narożnika pola karnego na dalszy słupek, tam nabiegało trzech Turków i Akaydin głową z dwóch metrów pakuje piłkę do siatki!

39'

Turcja zdecydowanie przejęła inicjatywę.

40'

Kontra Holandii, dogranie Depaya do Gakpo, ten jednak znów był na spalonym.

41'

A tak padł gol dla Turcji na 1:0!

42'

Fatalny strzał Bergwijna zza pola karnego, kilka metrów nad bramką.

45'

Kadioglu świetnie zatrzymuje Dumfriesa na prawym skrzydle.

45'

Sędzia dolicza dwie minuty.

45 + 2'

Holandia w ataku pozycyjnym, nic z tego jednak nie wynika póki co.

45 + 2'

Muldur zabiera Depayowi piłkę na lewym skrzydle.

45 + 2'

Koniec pierwszej połowy!

PRZERWA

Piłkarze obu drużyn powoli wracają na boisko.

PRZERWA

Zmiana w Holandii, Weghorst za Bergwijna.

46'

Zaczęli!

47'

Wysoka piła na Depaya, ten jej nie opanował, lecz piłka odbita jeszcze od obrońcy wychodzi na rzut rożny.

48'

Rzut rożny nie przyniósł nawet strzału Holandii. Ta jednak utrzymuje się przy piłce.

49'

Gakpo faulował Muldura przy próbie urwania się lewym skrzydłem.

51'

Ake z lewej strony w pole karne, Weghorst zgrywa głową przed bramkę, gdzie Depay mija się z piłką! Ostatecznie napastnik Holandii był na spalonym, lecz pokazał, że może być groźny dla obrony Turcji.

54'

Teraz Gakpo centruje z lewej strony, Akayidn w ostatniej chwili strąca piłkę sprzed Weghorsta! Sędzia popełnia jednak błąd, bo nie wskazał na rzut rożny.

55'

Ake ostro wchodzi w nogi Gulera, żółta kartka i rzut wolny dla Turcji na około 25. metrze od bramki Holandii.

56'

Potężny strzał Gulera z rzutu wolnego i piłka odbija się od słupka!

57'

Płaski strzał Depaya zza pola karnego prosto w ręce Gunoka.

60'

Znów próbował górą Gakpo w pole karne, tym razem zbyt mocno i piłka wychodzi za linię końcową.

63'

Zamieszanie w polu karnym Turcji po zablokowanym strzale Depaya, prawą stroną ruszył jeszcze de Vrij, próbował dograć przed bramkę, jednak Gunok czujnie i łapie piłkę.

64'

Van Dijk dostaje żółtą kartkę za faul na Yilmazie.

65'

Piłka wybita przed pole karne Holandii po wrzutce z rzutu wolnego, Yildiz do niej dopada i potężnie uderza na bramkę! Verbruggen odbija przed siebie, nie ma jednak dobitki, bedzie za to rzut rożny.

66'

Kolejne dogranie w pole karne "Oranje" i faul na jednym z obrońców. Holandia zacznie z rzutu wolnego.

70'

Zamieszanie w polu karnym Turcji, Weghorst zgrywa do Gakpo, lecz ten nie trafia dobrze w piłkę. Po chwili znów Werghorst jest przy piłce, strzela z kilku metrów, ale Gunok paruje na rzut rożny!

70'

GOOOOOOOOOL! Depay dogrywa z prawego skrzydła, de Vrij uderza głową i Gunok pokonany!

73'

Dwie zmiany w Holandii, Reijnders i Ake schodzą, wchodzą van de Ven i Veerman.

76'

GOOOOOOOOL! GAKPOOOOOO!

77'

Świetna piłka do Dumfriesa na prawe skrzydło, ten zagrywa wzdłuż bramki na dalszy słupek gdzie Gakpo wpada w pole karne i muśnięciem piłki kieruje ją do bramki!

77'

Dwie zmiany w Turcji, Yokuslu za Ozcana, Akturkoglu za Yildiza.

79'

Starcie van de Vena z Akaydinem, chwila przerwy w grze.

80'

Akaydin nie będzie w stanie grać dalej, potrzebne są nosze.

82'

Wciąż nie gramy, za to są zmiany. Celik i Tosun wchodzą za Muldura i kontuzjowanego Akaydina.

84'

Akturkoglu próbuje dogrania z prawej strony, Tosun uderza głową, lecz robi to niecelnie.

85'

Celik uderza z kilku metrów, ale na drodze do bramki staje mu jeden z obrońców! Jeszcze jedna próba z lewej strony Akturkoglu, ale też został zablokowany!

87'

Teraz zmiany w Holandii. Schodzą Depay i Simons, wchodzą Frimpong i Zirkzee.

89'

Strzał głową Akturkoglu tuż nad bramką Holandii! Jeszcze zmiana w Turcji, Kilicsoy za Ayhana.

90'

Dogranie Calhanoglu z rzutu wolnego, znów Akturkoglu uderza głowę, teraz jednak obok bramki!

90'

Sędzia dolicza 5 minut!

90 + 2'

Verbruggen wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Kilicsoya!

90 + 2'

Centra z rożnego przerodziła się w kontrę Holandii, jednak Turcy zdołali ją przerwać.

90 + 2'

Jeszcze wrzutka z prawej strony, piłka wybijana przez de Vrija odbija się od Bardakciego i Holandia zacznie od bramki.

90 + 3'

Dumfries blokuje strzał Calhanoglu z okolic 16. metra! Po chwili Calhanoglu fauluje Holendra i żółta kartka dla Tosuna za dyskusje.

90 + 5'

Akturkoglu dogrywa z lewej strony w pole karne Holandii, sędzia pokazuje pozycję spaloną, Holandia zacznie z rzutu wolnego.

90 + 6'

KONIEC! HOLANDIA W PÓŁFINALE!

Tak padały gole dla Holandii. Tu trafienie de Vrija.

A tak Gakpo, choć gol wpisany będzie najpewniej ostatecznie jako samobójczy Muldura.

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i do zobaczenia w kolejnych relacjach na żywo na sport.se.pl!

Holandia – Turcja relacja NA ŻYWO Euro 2024

Reprezentacja Holandii w fazie grupowej Euro 2024 raczej nie zachwyciła swoich kibiców. Polacy postawili im twarde warunki i w sumie niewiele brakowało, by udało się nam z Holendrami zremisować. Co prawda w drugim meczu nie dali się pokonać Francji, co mogło napawać Holendrów pozytywnie przed meczem z Austrią, jednak tam polegli 2:3! Z tego też powodu, ostatecznie zajęli oni dopiero 3. miejsce w grupie, ale i tak „wylądowali” dość szczęśliwie, bo trafili na... Rumunię, która bardzo sensacyjnie wygrała swoją grupę. Rumuni wyraźnie jednak odstawali piłkarsko od Holandii, która zagrała jeszcze skuteczniej i pewnie ograła Rumunów aż 3:0.

Euro 2024 ćwierćfinał Holandia – Turcja dzisiaj 6.07.2024 LIVE WYNIK

Wydawało się bardzo prawdopodobne, że w ćwierćfinale trafią znów na Austrię, która po wyjściu z pierwszego miejsca w „polskiej” grupie trafiła na Turcję, która co prawda zajęła drugie miejsce w grupie z Portugalią, Gruzją i Czechami, ale warto zauważyć, że w ostatnim meczu z Czechami niezwykle męczyli się oni ze swoimi rywalami. Mimo gry w przewadze od 20. minuty w meczu długo utrzymywał się remis, a Czesi mieli nawet szansę na strzelenie zwycięskiego gola! Ostatecznie jednak Turcy wyprowadzili ostateczny cios i wyszli z grupy z drugiego miejsca. Po takim niezbyt imponującym pokazie wydawało się, że z Austrią będą mieli bardzo trudno, ale to oni przez większość meczu prowadzili 2:0 z tym rywalem i dopiero pod koniec zaczęli drżeć o wynik, gdzie najpierw stracili bramkę, a później Austriacy zmarnowali niemal stuprocentową okazję i tym samym kolejna rewelacja turnieju odpadła już w 1/8 finału.