Ukraina - Belgia

Autor: AP PHOTO/MATTHIAS SCHRADER Ukraina - Belgia

Euro 2024: Grupa E

Ukraina – Belgia WYNIK. Ukraina walczyła do końca, ale po remisie odpada z Euro 2024!

2024-06-26 19:58

Ukraina i Belgia zanotowały falstart w pierwszych meczach fazy grupowej na Euro 2024, ale później obie zdobyły po trzy punkty. Na koniec stanęły naprzeciwko siebie, by rozstrzygnąć sprawę awansu, ale nie wszystko zależało od nich. Sytuacja w grupie E była niezwykle wyrównana i wszystkie zespoły miały po trzy punkty, a o kolejności decydował bilans bramkowy, który sprawiał, że Ukraina okupowała 4. miejsce. Choć Ukraińcy mocno walczyli o zwycięstwo, to ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Jako że mecz Słowacja - Rumunia też zakończył się remisem, to sytuacja Ukrainy w tabeli nie uległa zmianie i odpadła ona z turnieju.

Ukraina - Belgia 0:0 (0:0)

Kartki: żółte: Dovbyk (69') - Faes (43')

Ukraina: Trubin - Tymchyk, Zabarnyi, Svatok (Yarmolenko 81'), Matvienko, Mykolenko (Zinchenko 58') - Shaparenko (Malinovskyi 70'), Brazhko (Stepanenko 70'), Sudakov - Yaremchuk (Vanat 70'), Dovbyk.

Belgia: Casteels - Vertonghen, Faes, Theate, Castagne - De Bruyne, Onana, Tielemans (Mangala 62') - Doku (Bakayoko 77'), Lukaku (Openda 90'), Trossard (Carrasco 62').

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne mecze na żywo na sport.se.pl!

Ukraina walczyła do końca, jednak remis w obu meczach oznacza, że Rumunia wygrywa grupę, Belgia zajmuje drugie miejsce, Słowacja trzecie, a Ukraina czwarte. Wszystkie zespoły zdobyły po 4 punkty, zadecydował bilans bramek!

90 + 4'

KONIEC! Ukraina odpada z Euro 2024!

90 + 4'

Krótkie rozegranie Belgii, jeszcze jeden korner.

90 + 3'

Stepanenko wybija piłkę spod nóg De Bruyne, rzut rożny.

90 + 3'

Carrasco obija obrońcę Ukrainy i będzie aut dla Belgii na połowie rywala. To Belgom w zupełności wystarcza.

90 + 1'

Sudakov wpadł w pole karne Belgii, już żaden obrońca przed nim nie stał, ale pomocnik Ukrainy strzela w sam środek, prosto w Casteelsa!

90 + 1'

Sędzia doliczył 4 minuty! 4 minuty nadziei Ukrainy.

89'

Zinchenko nie opanował podania za plecy obrony Belgii. Zmiana w Belgii, schodzi Lukaku, wchodzi Openda.

88'

Malinovskyi dostaje piłkę na wprost bramki, uderza z 18. metra, jednak Castagne blokuje to uderzenie!

87'

Bakayoko miał piłkę na zakończenie spotkania, strzela z linii pola karnego, ale robi to bardzo niecelnie!

87'

Dwa dośrodkowania Yarmolenki wybite przez obronę Belgii.

87'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego i piłka... wycofana do Casteelsa.

86'

Lukaku wpada w pole karne Ukrainy, próbuje zagrać przed bramkę spod linii końcowej i Matvienko w ostatniej chwili wybija!

83'

Jeszcze jedna centra, strzał jednego z zawodników Ukrainy, ale piłka leci daleko obok bramki.

83'

Malinovskyi próbował strzelić bezpośrednio z rzutu rożnego, Casteels wybija piłkę z samej linii bramkowej!

82'

Rzut rożny dla Ukrainy z prawej strony boiska.

81'

Ostatnia zmiana w Ukrainie, Yarmolenko za Svatoka.

79'

Znów Dovbyk znalazł się z piłką w polu karnym Belgii, teraz bardziej z prawej strony, lecz teraz oddał niecelny strzał!

77'

I zmiana w Belgii. Bakayoko za Doku.

75'

Jeszcze próba Dovbyka z kilku metrów, ale znów Faes górą! Blokuje strzał rywala.

74'

Kontra Ukrainy, Dovbyk i Vanat ruszyli na bramkę rywala, ale Dovbyk przy próbie minięcia Faesa został wyprzedzony przez obrońcę Belgów i akcja spełzła na niczym!

73'

Świetna akcja Belgii, Carrasco strzela z linii pola karnego wprost przed bramką, lecz Trubin zdołał to odbić do boku! Po chwili jeszcze próbował Doku, ale został zablokowany!

70'

Potrójna zmiana w Ukrainie. Schodzą Shaparenko, Yaremchuk i Brazhko i wchodzą Vanat, Malinovskyi i Stepanenko.

69'

Dovbyk podcina Onanę, żółta kartka.

67'

Kolejne przejęcie piłki, teraz urwał się Carrasco, lecz ten nawet nie zdołał oddać strzału, piłkę wybił mu Tymchyk.

64'

Dobre przejęcie piłki przez De Bruyne po błędzie Ukraińców, pomocnik dogrywa do Lukaku, który z kilkunastu metrów uderza z lewej nogi. Strzał był jednak zbyt lekki i leciał w środek bramki, więc Trubin bez problemów łapie.

62'

Dwie zmiany w składzie Belgii. Schodzą Tielemans i Trossard, wchodzą Carrasco i Mangala.

61'

Belgia długo rozgrywa piłkę na połowie Ukrainy.

58'

Oficjalnie zmiana. Zinchenko wchodzi za Mykolenkę, który zszedł kilkadziesiąt sekund wcześniej.

58'

De Bruyne prostopadle do Doku, ten dogrywa przed bramkę między bramkarza a obrońców, ale nie ma tam żadnego z jego kolegów! Lukaku miał jakieś 2 metry do piłki.

57'

Będzie zmiana w składzie Ukrainy. Mykolenko ucierpiał i w jego miejsce wejdzie Zinchenko.

56'

Teraz z dystansu próbował Doku i został zablokowany.

53'

Piłka po rzucie rożnym znów trafiła do Tielemansa, ten znów próbował strzału zza pola karnego i zrobił to bardzo niecelnie. Piłka otarła się jeszcze o zawodnika Ukrainy, lecz sędzia tego nie zauważył.

52'

Strzał Tielemansa z dystansu zablokowany, będzie jeszcze korner.

50'

Teraz Doku próbował sprzed pola karnego dograć na lewo na wolne pole do De Bruyne, niestety przy okazji fauluje rywala.

48'

Belgia utrzymuje się przy piłce, lecz nie wynika z tego zbyt wiele. Teraz Theate fatalnie podaje prostopadle w kierunku De Bruyne, Trubin zacznie od bramki.

46'

Obie drużyny bez zmian.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

PRZERWA

Obecnie remis w tym spotkaniu nie zmienia nic w układzie tabeli, bowiem w meczu Słowacja - Rumunia także jest remis. To oznacza, że na tę chwilę to Ukraina zajmuje 4. miejsce i odpada z turnieju.

45 + 2'

Koniec pierwszej połowy.

45 + 2'

Sudakov zagrywa długą piłkę do Yaremchuka, a ten uderza głową niecelnie. A nawet jakby trafił, to był na spalonym.

45 + 1'

Sędzia dolicza dwie minuty.

45 + 1'

De Bruyne z linii pola karnego mocno, lecz Trubin dobrze łapie piłkę!

44'

Sudakov bezpośredni z rzutu wolnego, ale zbyt słabo i Casteels bez problemu to łapie.

43'

Faes teraz ostro ścina Yaremchuka wślizgiem i ogląda żółtą kartkę.

42'

Prostopadła piłka do Yaremchuka, ten dogrywa na kilka metrów przed bramkę do Dovbyka, lecz zrobił to niecelnie!

39'

Onana faulowany na połowie Ukrainy. Chwila przerwy, bo Sudakov też potrzebuje pomocy medycznej.

37'

Znów chwila spokojniejszej gry na boisku. Ukraina stara się atakować pozycyjnie.

34'

Sudakov dopada do piłki zagranej z lewej strony, uderza z kilkunastu metrów, lecz zbyt słabo, by zaskoczyć Casteelsa.

33'

De Bruyne próbował zaskoczyć Trubina strzałem z niezwykle dużej odległości z rzutu wolnego, jednak minimalnie się pomylił!

31'

Lukaku faulowany na połowie Ukrainy, będzie okazja do dośrodkowania w pole karne.

29'

Teraz Mykolenko zagrywa z lewej strony w pole karne, Yaremchuk uderza niecelnie głową i Casteels zacznie od bramki. Wyraźnie ożywiła się Ukraina.

27'

Urwał się Dovbyk z piłką, próbował znaleźć miejsce do strzału, lecz w końcu oddał do tyłu do Sudakova, ale ten z okolic 20. metra uderzył baaardzo niecelnie.

27'

Centra De Bruyne z okolic prawego narożnika pola karnego, lecz za mało było jego kolegów w polu karnym, obrońcy dobrze wybijają.

25'

Długi atak pozycyjny Belgii, Onana w końcu przyspiesza do De Bruyne, który próbuje spod linii końcowej dograć przed bramkę, lecz zostaje zablokowany. Piłka odbija się jeszcze od Belga i to Trubin zacznie od bramki.

23'

Theate strzela z okolic lewego narożnika pola karnego, lecz robi to bardzo niecelnie.

20'

Yaremchuk uderza zza pola karnego, ale Casteels zdołał dobrze się ustawić i złapać strzał.

19'

De Bruyne próbował górą do Tielemansa, lecz piłka zatrzymała się na głowie jednego z obrońców. Oprócz okazji Lukaku nie mieliśmy wielu dobrych akcji.

18'

Yaremchuk popycha Faesa i kolejna akcja Ukrainy spełzła na niczym.

16'

Ukraina długo rozgrywała piłkę w ataku pozycyjnym, co zakończyło się... niecelnym podaniem Brazhki w szerz boiska.

14'

Dośrodkowanie De Bruyne z rożnego, wybija Zabarnyi i będzie powtórka. Kolejna centra zbyt mocna i piłka wychodzi za linię końcową.

12'

Onana próbował teraz prostopadle do De Bruyne, lecz zrobił to za mocno. Trubin zacznie od bramki.

11'

Centra Tielemansa z lewego skrzydła, Matvienko dobrze wybija piłkę z własnego pola karnego.

9'

Ukraina walczy o prym w środku pola, lecz De Bruyne świetnie panuje nad piłką i nie daje rywalom jej przejąć.

7'

De Bruyne świetnie, prostopadle do Lukaku, ten wyszedł sam na sam, ale strzelił prosto w Trubina!

6'

Od paru minut Belgowie rozgrywają piłkę na połowie rywala i nawet jak stracą piłkę, to zaraz ją odzyskują. Nie przełożyło się to jeszcze na strzały.

3'

Belgia stara się częściej utrzymać przy piłce i przejąć inicjatywę.

1'

Już dośrodkowanie Sudakova z lewej strony boiska w pole karne Belgii, jednak nie było strzału.

1'

Grają! Belgia przy piłce.

Hymny za nami, za chwilę zaczynamy.

Piłkarze już na murawie, za chwilę hymny obu państw.

Warto zauważyć, że układ w tej tabeli jest niezwykle interesujący, ale w najgorszej sytuacji jest Ukraina, która ma ujemny bilans bramek - dlatego też jej będzie najbardziej zależało na zwycięstwie.

Dzień dobry! Już za kilkanaście minut zacznie się jeden z dwóch ostatnich meczów w grupie E, Ukraina - Belgia. Jest to niezwykle ciekawa grupa, w której każda drużyna ma przed ostatnią kolejką po trzy punkty!

Witamy w relacji na żywo z meczu Ukraina - Belgia, który zadecyduje o tym, która z tych drużyn awansuje do fazy pucharowej Euro 2024! Start meczu o godzinie 18:00, bądźcie z nami.

Ukraina – Belgia LIVE Euro 2024

Układ grupy E jest fascynujący i niewykluczone, że dwie godziny walki między Ukrainą i Belgią oraz Słowacją i Rumunią będą niezwykle emocjonujące. Z drugiej jednak strony druga z par, które się dzisiaj zmierzą, są w zdecydowanie lepszej sytuacji – Słowacji i Rumunii do pewnego awansu wystarczy remis – Rumunia zajmie wówczas na pewno jedno z dwóch pierwszych miejsc, Słowacja natomiast na pewno skończy na 3. miejscu i mając 4 punkty awansuje dalej. W takim wypadku nie będzie miało dla nich żadnego znaczenia, co stanie się w meczu Ukrainy z Belgią.

Ukraina – Belgia RELACJA online na żywo [WYNIK i SKŁADY]

Dlatego też Ukraińcy, mając świadomość, że drugi mecz może potoczyć się nie po ich myśli, muszą atakować na bramkę Belgów. Jako że przegrali oni wyraźnie z Rumunią, a Słowację pokonali bardzo skromnie, to mają ujemny (-2) bilans bramkowy (Słowacja ma zerowy, a Rumunia i Belgia +1) i z tego powodu są na ostatnim miejscu w grupie – bo choć normalnie liczyłyby się mecze bezpośrednie, to w grupie E wyniki ułożyły się tak, że branie ich pod uwagę prowadzi do paradoksów – teoretycznie Belgia powinna być przed Rumunią, ale przed Belgią powinna być Słowacja, a przed nią z kolei Ukraina, która jednak nie mogłaby też z tego samego powodu być przed Rumunią... To wszystko sprawia, że Ukraina jest jedyną drużyną, której remis w ostatnim meczu nie daje pewnego awansu i dlatego też z jej strony można spodziewać się największego zaangażowania w akcjach ofensywnych. Remis będzie dla nich korzystny jedynie wówczas, gdy w drugim meczu remisu nie będzie, a jak wspomnieliśmy, dużo wskazuje na podział punktów między Słowacją i Rumunią.