Lucas Barrios doznał kontuzji. Szansa dla Roberta Lewandowskiego

2011-07-25 13:50

W trakcie finałowego meczu Copa America napastnik Borussii Dortmund - Paragwajczyk - Lucas Barrios (27 l.) doznał poważnej kontuzji najprawdopodobniej zerwał mięsień w udzie. Jego przerwa w grze może potrwać nawet miesiąc. W 77. minucie Barrios wszedł na boisko Paragwaj przegrywał z Urugwajem 0:2 (gole Luisa Suareza i Diego Forlana). Po ośmiu minutach musiał jednak opuścić murawę.

Oznacza to, że trener Borussii Dortmund Jurgen Klopp (44 l.) nie będzie mógł skorzystać z jego usług w trakcie pierwszych meczów zaczynającego się sezonu Bundesligi.

Przeczytaj koniecznie: Sebastian Szałachowski podpisze kontrakt z ŁKS-em

Tym samym znacznie wzrosły szanse Roberta Lewandowskiego na występy w pierwszej "11" drużyny z Dortmundu. W poprzednim sezonie "Lewy" był jedynie zmiennikiem Barriosa.