Thomas Mueller, Bayern Monachium

Autor: East News Thomas Mueller, Bayern Monachium

Bayern Monachium pokonany przez Borussię Moenchengladbach. Źrebaki wypunktowały mistrzów Niemiec

2021-01-09 0:42

Bayern Monachium podchodził do meczu 15. kolejki Bundesligi jako lider tabeli, mając dwa punkty przewagi nad drugim RB Lipsk. Po meczu z Borussią Moenchengladbach ekipa Roberta Lewandowskiego może jednak stracić miejsce na szczycie po tym, jak podopieczni Marco Rose wypunktowali mistrzów Niemiec na własnym stadionie. Bawarczycy nie byli w stanie dowieźć do końca spotkania dwubramkowego prowadzenia, zyskanego już na początku meczu.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 3:2 (2:2)

Bramki: Lewandowski 21, Goretzka 27, Hofmann 36, 45+2, Neuhaus 49.

Kartki: Ginter, Sule.

Moenchengladbach: Sommer - Ginter, Zakaria (74. Herrmann), Elvedi - Lainer, Kramer, Hofmann (89. Wendt), Neuhaus, Bensebaini (89. Jantschke) - Embolo, Stindl (82. Wolf).

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Alaba, Davies - Goretzka, Kimmich - Sane, Mueller, Costa (68. Coman) - Lewandowski

Spotkanie Borussii Moenchengladbach z Bayernem Monachium rozpoczęło się bardzo dobrze dla piłkarzy Hansa-Dietera Flicka i kibiców ekipy z Monachium. Już w 20. minucie sędzia spotkania, Harm Osmers podyktował rzut karny dla gości po tym, jak Neuhaus dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i pewnie zamienił „jedenastkę” na bramkę. Taki stan rzeczy nie utrzymał się zbyt długo, bo już sześć minut później Leon Goretzka najpierw odzyskał piłkę na połowie rywala, by chwilę później pokonać Sommera mocnym uderzeniem.

W tej chwili piłkarzom Bayernu mogło się wydawać, że mają wszystko pod kontrolą, jednak nic bardziej mylnego. Dziesięć minut po trafieniu Niemca, Stindl świetnie się zastawił i podał do Hofmanna wychodzącego na czystą pozycję, a ten bez problemów pokonał Neuera. Piłkarz Źrebaków raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, gdy w doliczonym czasie gdy pierwszej połowy wyszedł sam na sam z golkiperem mistrzów Niemiec i wykorzystał kolejne dobre podanie, posyłając futbolówkę obok bramkarza Bayernu. Do przerwy na tablicy widniał remis 2:2, chociaż to gospodarze mogli z niego bardziej zadowoleni.

Początek drugiej połowy zwiastował spore emocje i już kilka minut po zmianie stron kibice mogli być pewni, że tak właśnie będzie. Obrona gości z Monachium, a dokładnie Sule nie popisał się pod własną bramką, co wykorzystali gospodarze. Piłka trafiła do Neuhausa, a ten zrehabilitował się za sprokurowanie rzutu karnego w pierwszej części meczu i wyprowadził Źrebaki na prowadzenie.

W dalszej części meczu, to Bayern nacierał na bramkę rywali, a Borussia starała się za wszelką cenę bronić dostępu do własnej bramki. Piłkarze Bayernu po zdobyciu dwóch bramek zablokowali się dochodząc pod pole karne rywali. Kolejne strzały podopiecznych Hansa-Dietera Flicka lądowały w rękach Sommera lub obok bramki Gladbach. Już w doliczonym czasie gry, defensorzy gospodarzy zablokowali dwa obiecujące strzały Bawarczyków. Najpierw Elvedi sparował piłkę na rzut rożny po strzale Muellera, a później Ginter wybił piłkę z linii brakowej po główce piłkarza z Monachium.

Przegrana Bayernu to doskonała szansa dla RB Lipsk, aby zdetronizować Bawarczyków i zepchnąć ich z fotelu lidera. Piłkarze Juliana Nagelsmanna podejmą w najbliższą sobotę 9.01.2021 Borussię Dortmund, na własnym obiekcie. Zwycięstwo z BVB pozwoli im zakończyć 15. kolejkę na szczycie tabeli.

Kolejny weekend przynosi nam kolejne zmagania w Bundeslidze. 15. kolejkę zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech rozpocznie Bayern Monachium, który wybierze się na zachód kraju, aby zmierzyć się na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach. Ekipa Hansa-Dietera Flicka zajmuje obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli, mając zaledwie dwa punkty przewagi nad RB Lipsk, które podobnie jak "Die Roten" przegrali jak dotąd zaledwie jedno spotkanie w lidze.

Na ich drodze stanie Borussia Moenchengladbach, która musi gonić czołówkę ligi. Źrebaki po 14. kolejkach ligowych zajmują obecnie 7. miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 21 punktów. Podopiecznym Marco Rose udało się niedawno zakończyć niechlubną serię sześciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach. O punktu w meczu z mistrzami Niemiec nie będzie jednak łatwo. Bawarczycy przegrali swój ostatni mecz we wrześniu ubiegłego roku. Od tamtej pory zanotowali serię 20 kolejnych spotkań bez porażki we wszystkich rozgrywkach.