Robert Lewandowski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Robert Lewandowski

Niemcy są przekonani. Przed Lewandowskim trudne chwile po powrocie do Bayernu, wielka konsternacja

2022-07-12 7:32

Stało się to, czego Robert Lewandowski chciał bardzo uniknąć. Jego przyszłość nie wyjaśniła się przed 12 lipca, wobec czego kapitan reprezentacji Polski musiał wrócić do Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec tego dnia rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu, a "Lewy" pomimo głośnych doniesień, wciąż jest piłkarzem tego klubu. Z pewnością jest to trudna sytuacja, o czym przekonani są Niemcy. Ich zdaniem w szatni Bayernu zapanowała wielka konsternacja, a przed Lewandowskim trudne chwile po powrocie.

Robert Lewandowski od wielu tygodni nie krył się z zamiarem transferu. Jego umowa obowiązuje jednak do końca czerwca przyszłego roku, więc zgodę na transfer musi wyrazić także Bayern. Wydawało się, że to będzie kwestią czasu, gdyż "Lewy" publicznie zapewniał, że poczuł już wypalenie i chciałby zmienić otoczenie. Niemal od samego początku tej transferowej sagi zainteresowanie polskim napastnikiem wyrażała FC Barcelona. "Duma Katalonii" ma już być dogadana z piłkarzem, ale nie jest w stanie przekonać Bayernu. Monachijczycy skrupulatnie odrzucają kolejne oferty wicemistrzów Hiszpanii, przez co sytuacja stała się patowa. Lewandowski musiał wrócić do stolicy Bawarii, by rozpocząć treningi wraz z dotychczasową drużyną.

Robert Lewandowski wrócił do Monachium! Jest nagranie, wiadomość obiegła media

Robert Lewandowski spędził wakacje w dużej mierze w Hiszpanii. Z tamtejszego słońca korzystała też jego piękna żona:

Niemcy są przekonani. Przed Lewandowskim trudne chwile

Niemal od początku spekulacji o przyszłości najlepszego piłkarza świata 2020 i 2021 roku mówiło się o konkretnych datach. Bayern twardo utrzymywał, iż 12 lipca Polak musi wrócić do treningów, co stało się faktem. Z kolei Barcelona miała walczyć o ściągnięcie piłkarza przed 16 lipca, gdy pierwsza drużyna udaje się na obóz do Stanów Zjednoczonych. Takie rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze, jednak czas ucieka nieubłaganie. Na ten moment Lewandowski musi skupić się na treningach mistrzów Niemiec, co nie będzie łatwe. Także z powodu nastawienia trenera i kolegów, o czym poinformował "Bild".

Niespodziewany zwrot akcji w sprawie Lewandowskiego? Bayern zmienia zdanie, wydarzenia nabierają tempa!

Sonda
Gdzie zagra Robert Lewandowski w przyszlym sezonie?

- Lewandowski nie chce starcia z Bayernem. Ma nadzieję, że klub dogada się z Barceloną w ciągu najbliższych dni. Jednak w szatni Nagelsmann i zawodnicy nie wiedzą, jak postępować z Lewandowskim po powrocie. Wszyscy uważają, że jest na wylocie - poinformował niemiecki dziennik. Te informacje pokazują, w jak trudnej sytuacji znalazł się 33-latek, podobnie jak cała drużyna Bayernu. Obecnie pozostaje jedynie cierpliwość i oczekiwanie na kolejne negocjacje pomiędzy Barceloną a "Die Roten". 

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze