Paweł Olkowski

Autor: Eastnews Paweł Olkowski strzelił dwa gole dla FC Koeln w starciu z Hoffenheim (4:3)

Snajper Paweł Olkowski. Dwa gole Polaka w Bundeslidze. Kolejny pogrom Bayernu Monachium

2014-11-08 19:06

Niesamowity występ Polaka w Bundeslidze. I to nie Roberta Lewandowskiego, a niedocenianego Pawła Olkowskiego. Defensor FC Koeln poprowadził swoją ekipę do triumfu nad TSG 1899 Hoffenheim 4:3, a sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dodatkowo zaliczył również asystę, a jego drużyna awansowała na 10. miejsce w tabeli niemieckiej ligi.

Olkowski zadziwił chyba nawet samego siebie. Zagrał na nietypowej dla siebie - prawym skrzydle - pozycji i nie tylko nie zawiódł, ale wręcz w opinii wielu mógłby aspirować do miana jednego z bohaterów kolejki. Obie bramki zdobył w wyjątkowo ważnych momentach. Najpierw wyrównał stan meczu, a pod koniec dał swojej ekipie trzy punkty. I co bodaj najważniejsze. Przy drugim golu - na 4:3 - popisał się niewiarygodnym strzałem z 25 metrów. Trudno uwierzyć?

Jakub Błaszczykowski znowu kontuzjowany! Pech nie opuszcza kapitana kadry

Tym bardziej gdy spojrzymy w statystyki. W Górniku Zabrze reprezentant Polski rozegrał 88 meczów i trafił do siatki trzy razy. W Niemczech pojawił się na murawie po raz dziesiąty, ale goli ma już... dwa.

W niesamowitym starciu 11. kolejki Bundesligi brali udział też inni Polacy. 90 minut - podobnie jak Olkowski - rozegrał też Eugen Polański w barwach Hoffenheim, a Adam Matuszczyk (FC Koeln) opuścił boisko w 68 minucie. Byłby komplet biało-czerwonych, ale nawet na ławce rezerwowych Kolonii nie zmieścił się tym razem Sławomir Peszko.

W innym starciu Bundesligi Bayern Monachium rozbił we Frankfurcie nad Menem miejscowy Eintracht 4:0. Trzy gole dla Bawarczyków zapisał na swoim koncie Thomas Muller. Robert Lewandowski tym razem nie zachwycił i został zmieniony przez Arjena Robbena.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!