Ciekawy transfer Górnika: zabrzanie sięgają po uczestnika Mistrzostw Świata U-20!

2019-07-08 14:32 Jerzy Chwałek
David Kopacz
Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT David Kopacz

Górnik Zabrze po utracie Waleriana Gwili i Szymona Żurkowskiego szukał kogoś, kto mógłby ich zastąpić i wydaje się, że te poszukiwania są na ukończeniu. 14-krotny mistrz Polski sięga po piłkarza, który zagrał na rozgrywanych niedawno w Polsce Mistrzostwach Świata do lat 20. Czy to będzie największy transferowy hit zabrzan w tym okienku?

20-letni David Kopacz może być następcą Szymona Żurkowskiego w Górniku Zabrze. Rozmowy w sprawie pozyskania pomocnika VfB Stuttgart są bardzo zaawansowane, w zasadzie na ostatniej prostej. - Szukamy kreatywnego piłkarza do drugiej linii w miejsce Szymona Żurkowskiego czy Waleriana Gwilii, którzy odeszli od nas po minionym sezonie – potwierdził Super Expressowi trener Górnika, Marcin Brosz. - David jest takim piłkarzem i będzie miał u nas szansę dalszego rozwoju.
Kopacz jest wychowankiem Borussii Dortmund, a miniony sezon spędził w rezerwach VfB Stuttgart, ale w Bundeslidze nie zadebiutował. Jego rodzice są Polakami, on urodził się w Niemczech. Mimo zainteresowania strony niemieckiej, wybrał grę w reprezentacji Polski. Wystąpił na niedawnych mistrzostwach świata U-20, które odbyły się w naszym kraju (biało-czerwoni zakończyli udział w mundialu po przegranym meczu z Włochami). Kopacz dzisiaj ma się pojawić w Zabrzu, gdzie po przejściu testów medycznych podpisze kontrakt.