Co z Grekami z Górnika? Czy mogą zostać w Zabrzu? Super Express wyjaśnia sytuację

2020-08-08 18:33 Piotr Koźmiński
Górnik Zabrze - Cracovia
Autor: RS

Górnik Zabrze przebudowuje kadrę przed nowym sezonem, klub stracił kilku piłkarzy, ale dokonuje też wzmocnień. Kibice tego legendarnego klubu interesują się teraz losami dwóch greckich piłkarzy, którzy byli wypożyczeni na rundę rewanżową z AEK Ateny. Czy jest szansa, że dalej będa grać w Górniku? Super Express sprawdził jak wygląda obecnie sytuacja.

Napastnik Georgios Giakoumakis i prawy obrońca Stavros Vasilantonopoulos pojawili się w Zabrzu kilka miesięcy temu i zrobili bardzo dobre wrażenie. Piłkarze wypożyczeni z AEK Ateny pomogli zabrzańskiemu klubowi spokojnie utrzymać się w lidze, a sami bardzo dobrze zaaklimatyzowali się na Śląsku. Niestety, wypożyczenie z Grecji dobiegło końca i może to oznaczać, że tych piłkarzy w Zabrzu już nie zobaczymy. Jako że wielu kibiców drużyny z Roosvelta pytało nas jak wygląda obecnie sytuacja, to przyjrzeliśmy się, czy Grecy mogą kontynuować przygodę w Zabrzu. Niestety, nie mamy dobrych informacji dla fanów z Zabrza.

Bardzo ciekawy transfer Stali Mielec. Spec od pięknych goli zostaje w Polsce [NEWS SE]

Górnik Zabrze - Lech Poznań
Autor: Marcin Zasitko

Na ten moment nie ma żadnych szans, żeby Grecy dalej grali w Zabrzu. Mają jeszcze rok kontraktu z AEK, więc kolejne wypożyczenie nie wchodzi w grę. Zabrzanie podjęli próbę wykupienia ich z Grecji, ale różnice między tym co daje Górnik, a czego oczekuje AEK są spore. To znaczy, nie jest tak, że kluby dzielą setki tysięcy euro, ale w Zabrzu ostrożnie wydają każdą złotówkę/euro i po prostu na warunkach proponowanych przez AEK zabrzanie nie pozyskają tych piłkarzy.

Jeszcze precyzując: szanse, że zostanie napastnik są bliskie zeru, nieco większe, że zostanie prawy obrońca, ale też stosunkowo niewielkie. Chodzi, jak mówimy, o rozbieżności na linii Górnik - AEK. Nie na linii Górnik - piłkarze. Tu porozumienie jest możliwe, Grecy chcą zostać w Zabrzu, klub dogadałby się z nimi w sprawie indywidualnych umów. Jeśli jednak AEK nie zejdzie z ceny, to sprawa nie drgnie. Żadna ze stron nie będzie też zbyt długo czekać na drugą. Grecy zapewne szukają sobie już nowych klubów, ale i Górnik nie będzie wiecznie czekał na to, czy AEK zmieni decyzję.

Najnowsze