Matty Cash

i

Autor: Cyfra Sport Matty Cash

Losowanie 4 tysiące kilometrów od Warszawy

Ćwierćfinałowe pary Pucharu Polski prosto z Kataru. Uśmiech losu i... Casha dla Legii

2022-11-20 20:42

Znamy już pary 1/4 finału Pucharu Polski. Losowanie odbyło się... 4 tysiące kilometrów od Warszawy, w Dosze, a „sierotką” był reprezentant Polski, Matty Cash! W ośmiodrużynowej stawce pozostały tylko trzy kluby ekstraklasy. Los się do nich uśmiechnął; na tym etapie rozgrywek nie będzie starcia między zespołami ligowej elity.

Najpóźniej do całej stawki dołączył wrocławski Śląsk – dopiero po czwartkowych decyzjach stosownych komisji PZPN-u. Ale to właśnie on został jako pierwszy wylosowany przez piłkarza Aston Villi. Dolnoślązacy pojadą na swoje spotkanie do Kalisza, gdzie miejscowy KKS dwukrotnie – wygrywając serię rzutów karnych – eliminował już drużyny z ekstraklasy: Widzewa i Górnika z Zabrza.

Obrońca trofeum, częstochowski Raków, w drodze po „hat-trick” pojedzie do Lublina, gdzie będzie się musiał uporać z miejscowym Motorem. Miejscowa Arena Lubin jest jednak dobrze znana częstochowianom – i szczęśliwa dla nich: to tutaj triumfowali w pucharowych rozgrywkach w 2021 roku, pokonując w finale gdyńską Arkę.

Na „uśmiech Casha” nie może narzekać Legia, która trafiła na najniżej sklasyfikowanego rywala – trzecioligowca z Zielonej Góry. W poprzedniej rundzie warszawianie uporali się w „jedenastkach” z inną Lechią – tą z Gdańska. Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 1 marca.

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski

KKS 1925 Kalisz - Śląsk Wrocław

Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa

Pogoń Siedlce - Górnik Łęczna

Motor Lublin - Raków Częstochowa

Sonda
Kto zdobędzie Puchar Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 13
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze