Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin

Autor: CYFRA SPORT Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin

Ekstraklasa: Jagiellonia bezlitosna dla Śląska. Pawełek zawalił mecz

2016-02-19 20:53

Kibice Ekstraklasy mocno ostrzyli sobie zęby na mecz rozpoczynający dwudziestą trzecią kolejkę rozgrywek. Spotkanie Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław miało być dla gospodarzy okazją na rehabilitację za zeszłotygodniową porażkę z Legią w Warszawie. Ekipa z Dolnego Śląska chciała natomiast odnieść drugie kolejne zwycięstwo. Ostatecznie plan wykonali podopieczni Michała Probierza, ale wydatnie pomógł im w tym Mariusz Pawełek. Bramkarz przyjezdnych w piątek nie miał zdecydowanie swojego dnia.

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław miał być jednym z ciekawszych spotkań dwudziestej trzeciej kolejki Ekstraklasy. Ekipa z Dolnego Śląska bardzo dobrze rozpoczęła rundę wiosenną rozgrywek. Wrocławianie na własnym stadionie okazali się lepsi od Wisły Kraków, wygrywając minimalnie 1:0. Przy Słonecznej w Białymstoku Śląska nie czekał jednak łatwy pojedynek. Jagiellonia zamierzała zrobić wszystko, by przed własną publicznością zmazać plamę z porażki przy Łazienkowskiej z Legią aż 0:4.

Jagiellonia Białystok lepsza od Śląska Wrocław

Od pierwszego gwizdka pana Bartosza Frankowskiego obie ekipy nie chciały oddać rywalom nawet metra swobody. Widać było, że trenerzy uczulili swoich zawodników na to, by przede wszystkim nie stracić bramki. Po kwadransie błąd jednak popełnili gospodarze. Matija Sirok powalił przeciwnika we własnym polu karnym, a z jedenastu metrów do siatki trafił Tomasz Hołota. Gospodarze długo nie mogli wyrównać, ale na trzy minuty przed przerwą wreszcie udało im się pokonał Mariusza Pawełka. Golkiper Śląska popełnił duży błąd, który wykorzystał Rafał Grzyb, trafiając do siatki z najbliższej odległości.

Drugie czterdzieści pięć minut do złudzenia przypominało pierwszą część gry. Z tą różnicą, że przy Słonecznej fani długo nie oglądali choćby jednej bramki. Marazm przełamał trzynaście minut przed końcem spotkania Karol Świderski. Młody zawodnik "Jagi" wykorzystał drugi błąd Mariusza Pawełka, który kosztował gości utratę jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Dzięki kompletowi "oczek" Jagiellonia awansowała na siódme miejsce w tabeli. Śląsk plasuje się na jedenastej lokacie, a do bezpiecznego ósmego miejsca traci trzy punkty.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)
Grzyb 42, Świderski 77 - Hołota 17 (k)

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski - Matija Sirok (46. Łukasz Burliga), Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Marek Wasiluk - Rafał Grzyb, Taras Romańczuk - Przemysław Frankowski (85. Karol Mackiewicz), Konstantin Wassiljew, Piotr Grzelczak - Fedor Cernych (74. Karol Świderski)

Śląsk: Mariusz Pawełek - Krzysztof Ostrowski, Lasza Dwali, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec - Robert Pich (87. Peter Grajciar), Marcel Gecow, Tomasz Hołota (89. Konrad Kaczmarek), Andras Gosztonyi (46. Jacek Kiełb) - Ryota Morioka, Kamil Biliński

Żółte kartki: Romańczuk, Sirok, Wasiluk - Hołota, Biliński, Ostrowski, Pawelec